Мустафа Джемілєв: Без звільнення Криму немає ніякого майбутнього ні для кримськотатарського народу, ні для інших людей, які живуть на півострові

©Крим.Реаліі: Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв
©Крим.Реаліі: Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв висловив думку, що якнайшвидшій деокупації Криму сприятиме правдивість у висвітленні інформації про те, що відбувається на анексованому півострові. Зокрема, пан Джемілєв вважає, що існує необхідність у підтримці з боку людей з твердою громадянською позицією, які будуть відкрито говорити про ситуацію в Криму і привертати увагу громадськості до проблеми окупації української території.

Як повідомляє «Крим.Реаліі», виступаючи в Києві 12 вересня під час церемонії нагородження лауреатів премії імені Василя Стуса, пан Джемілєв привітав українського режисера кримськотатарського походження Ахтема Сеітаблаєва  з присвоєнням йому цієї премії і висловив задоволення тим, що пан Сеітаблаєв «у цей тривожний для України час» став лауреатом премії імені Стуса, «поета і дисидента, який поліг у радянських катівнях за майбутнє України».

Мустафа Джемілєв зазначив, що з 2014 року близько 30 тисяч кримських татар були змушені покинути півострів, що становить більше 10% всього кримськотатарського населення в Криму.

«Цей результат, на жаль, триває. Люди, які опинилися тут, на материковій частині України, поводяться по-різному. На жаль, значна частина кримських татар не беруть активну участь  у суспільно-політичному житті України, не дають інтерв'ю про ситуацію в окупованому Криму. Основний аргумент — тому що вони регулярно відвідують Крим, і є небезпека арешту на кордоні, репресій їхніх батьків, родичів, яких там дуже багато. Ахтем Сеітаблаєв, Джамала, Еміне Джеппарова, Алім Алієв і багато інших теж мають (у Криму — КР) родичів, батьків, відвідують могили дорогих людей. Втім, вони говорять відкрито про окупацію Криму, про звірячу сутність окупантів, адже чудово знають, що без звільнення Криму немає ніякого майбутнього ні для кримськотатарського народу, ні для інших людей, які живуть на півостріві», — сказав Мустафа Джемілєв.

«Я впевнений, що рано чи пізно Крим буде звільнений. Але може бути звільнений значно раніше, якщо у нас у країні буде багато людей — таких як Василь Стус, Ахтем Сеітаблаєв, Петро Григоренко. І дай бог, щоб в Україні їх було багато», — наголосив лідер кримськотатарського народу.

Українського режисера кримськотатарського походження Ахтема Сеітаблаєва 12 вересня нагороджено премією імені Василя Стуса за особливий внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Організатори премії імені Василя Стуса — Український ПЕН, Києво-Могилянська бізнес-школа і видавництво «Дух і Літера».

Премію імені Василя Стуса щорічно вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.