«Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток»: свіжий підхід до вивчення трансформаційних процесів в Україні

«Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток»: свіжий підхід до вивчення трансформаційних процесів в Украине
Монографія «Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток»

21 червня в Інституті філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України в Києві відбулася презентація колективної монографії «Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток».

В підготовці книги взяли участь співробітники Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди, Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського, ДУ «Інститут всесвітньої історії» НАН України, а також ВГО «Український центр ісламознавства» і ГО «Центр академічного ісламознавства». Серед авторів — релігієзнавці: Олег Ярош, Рустем Жангожа, Олександр Аулін, Денис Брильов, Андрій Шабашов, а також старший науковий співробітник Інституту сходознавства ім. Агатангела Кримського НАН України, почесний президент «Українського центру ісламознавства», «патріарх» української дипломатії та сходознавства Юрій Кочубей, котрий написав вступ до монографії.

— Єдиної методологічної концепції в нас не було, кожен вибирав для себе найбільш зручні методи дослідження, але було спільне бачення. Ми мали звернути нашу увагу на мусульманські громади та їх існування в різних площинах: релігійна, громадська діяльність, освіта, ЗМІ. Нашим головним фокусом було, відштовхуючись від мусульманських громад, простежити різні сфери, в яких вони реалізуються, — розповів модератор заходу Олег Ярош.

За словами вченого, це перша робота з подібною широтою охоплення, котра дає максимально повне уявлення про релігійне життя та громадську діяльність мусульман в Україні. Монографія адресована колегам-релігієзнавцям, мусульманським організаціям, публічним бібліотекам, органам державної влади, журналістам.

— Видання потрібне, щоб мусульман не уявляли, як щось анонімне. В Україні є медіа-активний Саід Ісмагілов, ще декілька осіб, які з’являються у телевізорі, але решта — анонімні. Ми виводимо їх з цього стану, — підкреслив Олег Ярош.

За його словами, це видання не є комерційним проектом, примірники роботи будуть розповсюджені безкоштовно, монографія вийшла накладом 1000 екземплярів.

— У цій книзі використано більш свіжий підхід до дослідження трансформаційних процесів в Україні. Це, звичайно ж, не перша робота, але вона остання, яка певним чином врахувала ті події, що відбулися в нашій країні, і показує новітню історію мусульман в Україні. В цьому і є найбільша цінність монографії, — підкреслив муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов, коментуючи вихід нового видання.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.