Мусульманські лідери України підтримали звернення до ООН

Мусульманські лідери України підтримали звернення до ООН
Звернення глав Церков і релігійних організацій до учасників засідання Ради Безпеки ООН 17 січня 2023 року
20.01.2023
Оцініть статтю: 
(75 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Очільники українських церков і релігійних організацій звернулися до учасників засідання Ради Безпеки ООН, що відбулося 17 січня.

У своєму зверненні релігійні лідери закликають Раду Безпеки ООН допомогти українцям вистояти проти російської навали.

У тексті зазначено, що внаслідок російських атак зруйновано чи сплюндровано понад 270 храмів і сакральних споруд, убито й замордовано десятки священнослужителів.

Там, де Росія, приходить кінець релігійній свободі, — наголошують керівники українських церков і релігійних організацій.

Звернення підтримали духовні лідери мусульман: муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов і муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов.

Шейх Мурат підкреслив, що в Україні існує свобода совісти: 

— Усі релігійні організації та церкви, які працюють на користь суспільства, допомагають людям та не мають перешкод з боку органів державної влади. Це стосується й українських мусульман, зокрема. І міжнародна спільнота має зрозуміти, що тепер ця свобода під загрозою через неспровоковану [Україною] збройну агресію.

Автори звернення заявляють, що українські військові б’ються й за те, щоб в Україні «не було закрито жодного молитовного будинку, де кожний має право вірити у те, що він вважає гідним віри, де релігійні меншини почуваються так само комфортно, як і церкви, <…> де, зрештою, завжди знаходили прихисток переслідувані на релігійному ґрунті з багатьох країн».

Душпастирі закликають міжнародну спільноту допомогти українцям вистояти проти російської навали, «яка несе смерть, рабство, темряву і релігійні утиски».

Повний текст звернення читайте на сайті Державної служби України з етнополітики та свободи слова.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.