Мусульмани безкоштовно роздавали киянам виготовлені сестрами багаторазові захисні маски

09.04.2020
Оцініть статтю: 
(128 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У четвер, 9 квітня 2020 року, мусульмани-активісти безкоштовно роздавали киянам багаторазові маски для захисту обличчя у рамках акції, девіз якої: «Здоров'я — дар від Всевишнього, тож бережімо його!».

Мусульманки-активістки жіночої організації «Мар'ям», які виготовили захисні маски, разом з волонтерами української організації Всесвітньої мусульманської ініціативи «Mercy for Manking» («Милість для людства») роздали їх усім, хто має в них потребу.

Маски виготовлені з якісної натуральної тканини, мають кілька шарів, можуть використовуватися багаторазово після прання і прасування (останнє — додаткова термообробка для дезінфекції).

Як пояснює постійний учасник акцій, що проводяться з ініціативи активістів Ісламського культурного центру м.Києва і громадських організацій, що входять до Всеукраїнської асоціації «Альраід», завідувач відділу ознайомлення з культурою ісламу Ісламського культурного центру м.Києва Тарік Сархан, мета цієї акції — допомогти людям убезпечити себе й оточуючих від ризику інфікування новим коронавірусом SARS-Cov-2, що викликає небезпечне захворювання — COVID-19.

Протиепідемічні заходи передбачають обов'язковий захист особи медичною маскою під час перебування на вулиці або в громадських місцях. Однак не всі можуть придбати ці засоби індивідуального захисту, і не тільки тому, що маски є дефіцитом. Навіть при наявності їх у продажу, не у всіх є фінансова можливість їх придбати, адже підвищений попит призвів до неадекватного зростання цін на цю продукцію.

«У ці важкі часи ми проводимо акцію, мета якої — надання з безкоштовної допомоги людям в придбанні захисних масок, ціни на які невиправдано завищені, — зазначає Тарік Сархан. — До того ж, маски, згідно з законом, потрібно використовувати постійно, змінюючи щодвігодини, що з такою ціною — недоступно, адже коштуватиме близько ста гривень».

Коментуючи ситуацію, що склалася, пан Сархан розповів, що сестри-мусульманки з жіночої організації «Мар'ям», які виготовили маски, безкоштовно роздають їх громадянам України в різних точках міста.

«Сьогодні ми стоїмо біля «Сільпо» (ТЦ «Квадрат» на Лук'янівській площі — ред.)», — уточнив Тарік Сархан, підкресливши, що мусульмани-активісти під час акції дотримуються запобіжних заходів — використовують захисні маски, дотримуються обумовленої дистанції — не менше півтора метра, щоб уникнути контакту з людьми.

Зворушливий момент відображений на одному з фрагментів відеозапису, у якому літній чоловік-немусульманин, отримавши маски і дізнавшись, що це — подарунок мусульман, подякував активістам, вимовивши басмалу.

«Ми допомагаємо людям різних національностей і віросповідань, адже іслам вчить нас допомагати людям у найважчі часи, — каже Тарік Сархан. — Це і є те поклоніння, яке вимагається від нас зараз, — максимально допомагати людям усім, у чому в них є потреба».

Мусульмани-активісти планують наступну акцію з забезпечення масками киян біля однієї зі столичних лікарень, оскільки пацієнти і їхні родичі як ніхто інший потребують засобів захисту від інфікування.

Нагадаємо, раніше «Іслам в Україні» вже повідомляв про те, що волонтери-мусульманки з жіночої організації «Мар'ям» безкоштовно забезпечували масками жителів столиці.

За словами голови ЖО «Мар’ям» (організація входить до Всеукраїнської асоціації «Альраід» — ред.) Олени Мироненко, ініціативу сестер підтримав мусульманин, який придбав і передав тканину, якої вистачить на пошиття 2 тисяч масок.

«Нехай Всевишній допоможе всім нам зберегти своє здоров'я у цей час!» — підтримують молитвами своїх співвітчизників активісти-мусульмани з надією і вірою в силу Аллага.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.