«Мусульмани боронитимуть Україну і зброєю, і молитвою» — муфтій ДУМУ «Умма»

«Мусульмани боронитимуть Україну і зброєю, і молитвою» — муфтій ДУМУ «Умма»
Саід Ісмагілов : Інтерв’ю іспанськиму та англійськиму телеканалам
03.02.2022
Оцініть статтю: 
(74 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов в інтерв’ю іспанським та англійським телеканалам відповів серед іншого й на питання, чи будуть українські мусульмани боронити країну від російської агресії.

«Журналісти іспанського телеканалу TVE та каналу Sky News з Великої Британії сьогодні (2 лютого 2022 року. — Ред.) питали, чи будуть мусульмани захищати Україну, і чим будуть боронити від російської агресії? Javelin, NLAW, нестримною люттю і молитвами! Молитвами — обов‘язково!» — написав шейх Саід на своїй фейсбук-сторінці.

В коментарях, відповідаючи на запитання аудиторії, шейх Саід зауважив, що іноземним журналістам цікавий досвід України, де послідовники ісламу — це здебільшого не мігранти, а місцеві жителі:

«Серед країн Європи лише в Україні мусульмани беруть активну участь у громадському житті та не відокремлюють себе від країни та її проблем. А в більшості європейських країн мусульмани є іммігрантами, що лише нещодавно потрапили туди, слабо інтегровані в суспільство й не відчувають єдности та відповідальности за державу. Тому іноземцям цікавий феномен мусульман України».

Як написав один із користувачів соцмережі, питання журналістів можуть свідчити про те, що іноземні ЗМІ не завжди розуміють, що в Україні вже сформувалася політична нація з представників різних етносів і послідовників різних релігій. До того ж, як припускає читач, вони не знають, що мусульмани просто повинні боронити країну, де живуть.

Зауважимо, питання настроїв у середовищі українських послідовників ісламу перед загрозою повномасштабної агресії Росії явно цікавить громадськість: допис Саіда Ісмагілова згадали такі видання та сайти, як РІСУ, ВРРО, «Діло» тощо.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.