Мусульмани України сумують разом з постраждалими у Пакистані

Теракт став відповіддю на наступ пакистанської армії
20.01.2016
Оцініть статтю: 
(540 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Сьогодні, 20 січня, талібами був атакований університет у Пакистані. Загинуло 25 осіб, зокрема професор і студенти, але злочинців ще не знешкодили − на території кампусу триває стрілянина, до місця подій стягнуті спецпідрозділу поліцейських і бронетехніка.

ДУМУ «Умма» від імені українських мусульман висловило щирі співчуття постраждалим, а також сім'ям і близьким загиблих:

− Ми сподіваємося, що всі причетні до скоєння цих злочинів понесуть найсуворіше покарання відповідно до закону. У нас немає сумнівів, що покарання Всевишнього спіткає їх у Судний день.

Як зауважив муфтій Саід Ісмагілов, ситуацію з убивством в ім'я Аллага можна порівняти зі спробами перетворити "харам" в "халяль".

− Днями я натрапив на чудовий вислів, який дуже точно описує цю ситуацію: «Молитва "З ім'ям Бога", сказана перед питтям, не перетворює алкоголь на дозволений. Це ж стосується вигуків "Аллагу Акбар!" перед вбивствами невинних». Такі вчинки не мають нічого спільного з приписами і принципами Ісламу, бо Іслам закликає до толерантності та мирного співіснування, − пояснює шейх Саід. − Всевишній застерігає в Священному Корані: «Хто вб'є живу душу не за душу (не за вбивство) і не за злочин (тобто не за тяжкий злочин, за нього законний суд може призначити страту), той (за ступенем вчиненого гріха) − як убивця всього людства» (Коран, 5:32).

Муфтій також сказав про важливість терпіння, яке повинні проявити близькі покійних:

− «Якщо раба Аллага спіткає нещастя, і він скаже: «Воістину, ми належимо Аллагу і до Нього ми повертаємося! Боже, винагородити мене в моєму нещасті і дай мені натомість щось краще», то Аллаг обов'язково винагородить цю людину в його горі і дасть взамін щось краще»!; а також: «Аллаг Всевишній говорить: "Якщо Я заберу у Мого раба близького друга, а він покірно знесе втрату − нагородою йому від Мене буде тільки рай"», − нагадав Саід Ісмагілов.

Як повідомляє Daily Pakistan, рух "Талібан" у Пакистані взяло на себе відповідальність за напад на університет в місті Чарсадда на північному-заході країни (провінція Хайбер-Пахтунхва). Більшість студентів і викладачів вже евакуйовано, але частина з них залишається в будівлі.

Доцент університету, доктор Шакур розповів BBC, що метою нападу міг бути поетичний захід, присвячений пуштунського поету і національному лідерові Баче Хану, на честь якого названий університет і який закликав до ненасильницького опору британським колонізаторам.

Коли матеріал готувався до публікації, стало відомо ще про один теракт: в Кабулі, столиці Афганістану, в районі палацу Дар уль-Аман, де знаходяться парламент країни і Посольство Росії, вибухнув замінований автомобіль. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на телеканал TOLO News. За попереднім
повідомленням, є жертви.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.