«Мусульмани України, як і всі інші верстви населення, постраждали від російської агресії» — Мурат Сулейманов

«Мусульмани України, як і всі інші верстви населення, постраждали від російської агресії» — Мурат Сулейманов
Муфтій Духовного управління мусульман «Умма» Мурат Сулейманов під час брифінгу
28.02.2023
Оцініть статтю: 
(94 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Муфтій Духовного управління мусульман «Умма» Мурат Сулейманов виступив на брифінгу в медіацентрі Україна. Ішлося про те, як рік повномасштабної війни Росії проти України вплинув на українських мусульман, і як живе сьогодні мусульманська громада.

На початку виступу шейх Мурат зазначив, що мусульмани України — це невіддільна частина суспільства, що, як і всі верстви населення, постраждала від російської агресії: 

— Дуже багато мусульман виїхали зі своїх домівок: мусульмани з Херсону, Харкова, Запоріжжя. Я пам'ятаю, як із самого ранку [першого дня війни] мені дзвонили люди, яких я зовсім не знаю. Вони просто шукали місце, де переночувати. 

Відповідаючи на питання, чи зберігається зв'язок із сім’ями мусульман, що виїхали за кордон, чи планують вони повертатися в Україну, муфтій запевнив, що зв'язок існує: 

— Ті мусульмани, яких я знаю особисто, телефонують. Мало того, деякі займаються волонтерською діяльністю. Для них дуже важливо розуміти поточну ситуацію тут, в Україні. Звичайно, більша частина планує повернутися додому.

Мурат Сулейманов зауважив, що злочини, які чинять росіяни щодо мусульман на тимчасово окупованих територіях — це складова їхньої політики: 

— Їх (мусульман. — Ред.) б'ють, тримають тривалий час у полоні та погрожують смертю.

Муфтій розповів про діяльність Управління військового капеланства мусульман України, що діє від 2015 року та є частиною ДУМУ «Умми»: 

— За останній рік повномасштабної війни служба мусульман-капеланів стала як ніколи вагомою. Духовна підтримка необхідна для наших воїнів на фронті.

Наприкінці розмови шейх Мурат ознайомив присутніх з інформаційною складовою діяльности духовного управління за рік повномасштабної війни, підкресливши, що ДУМУ «Умма» регулярно робить публічні заяви та доносить правду про Україну до закордонної авдиторії.

— Я пам'ятаю, коли зі мною сконтактували з Південної Африки з запитом щодо інтерв'ю для радіо, яке очолюють мусульмани. І ось вони кажуть, що дотепер не розуміють. що тут відбувається. Мій прямий обов'язок — донесення правдивої інформації, замовчувати таке є злом, — зазначив муфтій.

Брифінг завершився питанням, чим керуються російські мусульмани з погляду релігії, коли беруть участь у нападі на нашу країну. Мурат Сулейманов наголосив, що це болюче питання для нього, бо в мусульман одна для всіх Священна Книга — Коран:

— Немає такого, що для українців вона окрема, для кримських татар — інша, а для росіян ще якась. НІ! Якщо вони відкриють Коран, то зрозуміють: те, що вони роблять, є великий гріх! <...> Коран прийшов до нас 1400 років тому, але й там сказано: не вбивай людину, не бери участь у тиранії! <...> І [якщо] мусульманин, який насправді називає себе мусульманином, у Росії та підтримує це (війну проти України. — Ред.)… Тоді стоїть дуже велике питання, чи він справді мусульманин, чи ні.

Переглянути брифінг цілком можна за посиланням

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.