На Херсонщині з'являться мечеті, кримськотатарські школи і культурні центри

Герб Херсону
Херсон
Платформа кримськотатарських організацій Туреччини

Платформа кримськотатарських організацій Туреччини, яка об’єднує 43 кримськотатарські організації по всій країні, 6–7 лютого провела своє чергове засідання в Анкарі. На засіданні було ухвалено рішення щодо допомоги кримськотатарському народу у вирішенні нагальних питань.

Як йдеться на сторінці Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу в соцмережі Фейсбук, представники кримськотатарської діаспори планують підтримувати ініціативи, пов’язані з відкриттям кримськотатарських шкіл та класів, дитячих садків, мечетей та культурних центрів для розвитку кримськотатарської мови і культури. Планується створювати подібні заклади у місцях проживання кримських татар в Україні в Херсонській області.

В повідомленні підкреслюється, що всі рішення, прийняті Платформою кримськотатарських організацій Туреччини, відповідають принципам і рішенням Курултаю кримськотатарського народу, Меджлісу кримськотатарського народу і Всесвітнього конгресу кримських татар.

Весь текст резолюції Платформи можна знайти за посиланням.

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року кримські татари на окупованому півострові почали піддаватися гонінням та утискам, в тому числі й порушенню своїх прав щодо навчання та отримання освіти на рідній мові.

В 2015 році на материковій частині території України відкрили єдину на сьогодні кримськотатарську групу в дитячому садочку в Геничеському районі Херсонської області — єдиному після Криму регіоні, де компактно проживає численна кримськотатарська община.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.