На місці палацу калги-султана розпочато приватне будівництво

На місці палацу калги-султана розпочато приватне будівництво
Скріншот. На місці палацу калги-султана розпочато приватне будівництво
31.07.2017
Оцініть статтю: 
(619 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У XV–XVI століттях в Акмесджиті (Сімферополі) на території, де нині пролягає вулиця Воровського, розташовувалася резиденція калги-султана. У палаці жили перші спадкоємці ханського трону. Кілька років тому тут хотіли почати розкопки і навіть йшли розмови про відновлення пам’ятки культури кримських татар.

Сьогодні ж, як повідомляє ресурс Сrimean Tatars, проілюструвавши свою інформацію відповідними відеокадрами, на цьому історичному місці йде будівництво. Камера зафіксувала, як робітники заливають бетонний фундамент під огорожу, що, як передбачається, покликана захистити від сторонніх очей споруджуваний маєток.

Як зазначає видання, спроби побудувати на історичному місці різні споруди здійснювалися й у минулому, але вони були безрезультатними через протести громадських активістів.

— З 2002 року тут, якщо не помиляюся, раз п’ять-шість (а то і більше) зазіхали на це місце, — каже місцевий житель Рустем Меметов.

— Й оточували, і ставили паркани, але потім знімали. А цього разу продовжують будівництво… Не знаю, на якій підставі, хто міг купити таке місце і за які гроші, адже такі місця зазвичай не продаються!

У титрах автор сюжету зазначає: «Виявляється, продається все!». Ще в 2010 році депутати міськради ухвалили рішення продати ділянки в цьому районі. Місцеві жителі дивуються: як таке могло статися?

— Не можна все продавати і все купувати. Є такі цінності, які не підлягають продажу — вони безцінні, — говорить Рустем Меметов. — Якщо ми хочемо стати цивілізованою країною (яка б політика не велася, яке б держава не володіла Кримом), історія не повинна спотворюватися. Це святе!

Виступають за збереження пам’ятки культури та історії Криму і вчені:

— Мені здається, це той випадок, коли ми, люди різних національностей, не повинні мовчати. Тому що на приватні будинки весь Крим віддадуть, і ми ні до моря не підійдемо, ні до гори, ні до стежки, тому що буде всюди приватна власність, «вам тут робити нічого», — говорить історик Володимир Поляков. — Тому я за те, щоб тут було щось не тільки загальноміського, а й державного значення — таке місце цього заслуговує!

Турбує людей й інша проблема — через будівництво вандалами знищується не лише пам’ятка історії, а й зелені насадження. Один із місцевих жителів Микола Чиняєв розповідає, що колись висадив вздовж дороги 50 дерев — і 7 з них вже спиляли:

— Я мовчки посадив — без оплесків, без мікрофонів (я не марнославний і мені цього не треба!). Я зробив це для спільноти, яке живе на цій довгій ділянці — Петровська Балка, ось і все. А ось так поводитися не можна, занадто безпардонно, — показує рукою на знищені поруч з будівництвом дерева Микола Чиняєв.

Незважаючи на позицію громадськості та релігійних структур, будівельні роботи тривають.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.