Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення розглянула на засіданні 19 липня заяви шести своїх ліцензіатів та ухвалила рішення про видання їм дозволів на тимчасове мовлення на територіях із особливим режимом мовлення.
Ці рішення ґрунтуються на висновках ДП «Український державний центр радіочастот». Попередньо подібні дозволи на мовлення отримала 21 вітчизняна телерадіоорганізація. Термін дії дозволів на тимчасове мовлення — 1 рік із дати ухвалення рішення.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України», що був ухвалений 7 грудня 2017 року, дозволи на тимчасове мовлення видаються Національною радою без проведення конкурсу (за заявковим принципом) і безоплатно. До територій з особливим режимом мовлення належать райони України, що межують з тимчасово окупованою територією України (Автономною Республікою Крим та містом Севастополь), райони Донецької і Луганської областей.
Порядок видання та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення, був затверджений рішенням Національної ради від 1 березня 2018 року № 288.
Зазначені вище Закон і Порядок регламентували надання дозволів на тимчасове мовлення, що Національна рада розпочала ще у 2014 році, розуміючи нагальну потребу населення східних областей України у доступі до програм українського телебачення, після того, як низка веж на непідконтрольних територіях була захоплена окупантами й вони позбавили жителів Луганської і Донецької областей можливості дивитися і слухати українські телеканали та радіостанції.