Згідно з даними правозахисної організації Amnesty International, минулого року «влада» Криму продовжувала ще більше обмежувати свободу висловлення думок, об’єднань і ирних зборів на окупованому півострові, викорінювала всі залишки проукраїнських настроїв, і найбільше від цього страждали етнічні кримські татари, передає Гордон.
— Жодне насильницьке зникнення, що послідувало за російською окупацією, не було ефективно розслідуване. 24 травня 2016 року відбулося насильницьке зникнення члена Всесвітнього конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова, схопленого неподалік від свого будинку в Бахчисараї (центральна частина Криму). На відеозаписі з камери спостереження видно, як люди у формі заштовхують Ібрагімова в мікроавтобус і везуть геть. Було порушено кримінальну справу, але до кінця року слідство не дало жодних результатів, — відзначили в Amnesty International.
У правозахисній організації підкреслили, що російська влада проводила обшуки в будинках та арешти етнічних кримських татар, звинувачуючи їх у зберіганні «екстремістської літератури» і членстві у забороненій в РФ ісламістській організації «Хізб
— За ймовірне членство в «Хізб
Нагадаємо, Росія анексувала Крим після незаконного «референдуму» 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнається Україною і більшістю країн світу. Нині між материковою Україною і Кримом діє
За даними правозахисників, після окупації ситуація з дотриманням прав людини на півострові значно погіршилась. Під різними приводами, зокрема «боротьби з екстремізмом», влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії в Криму, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch.