Нацрада просить провайдерів не вилучати ATR з пакетів програм

Нацрада просить провайдерів не вилучати ATR з пакетів програм
Фотоархів: З 25 березня 2015 року на каналі проходить телемарафон «Не убивайте ATR» / Фото УНІАН
06.06.2017
Оцініть статтю: 
(456 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Днями стало відомо про випадки заміни в пакетах програм деяких провайдерів послуги кримськотатарського телеканалу ATR програмами кримської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «UA: КРИМ».

Про цю ситуацію пише на своїй сторінці в соцмережі Facebook член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський:

— Національна рада ще не отримала від телеканалу ATR (ТОВ ТК «Атлант-СВ») інформацію про провайдерів, які вилучають телеканал зі своїх пакетів на користь суспільного мовника — UA: Крим (ПАТ НСТУ). Але вважаємо наразі важливим офіційно відреагувати на ці окремі випадки, про які йдеться в соціальних мережах.

Перше. Звертаємося до провайдерів з проханням послідовно підтримувати кримські телеканали, зокрема перший кримськотатарський телеканал ATR, які постраждали внаслідок окупації Криму, і не вилучати їх зі своїх пакетів. Тим більше, не змінювати одні кримські телеканали на інші. Друге. Наголошуємо на необхідності приведення компанією «Атлант-СВ» (ATR, LALE) своєї господарської діяльності згідно з вимогами чинного законодавства. Провайдери йдуть Вам назустріч. Відповідно, Ви маєте співпрацювати з ними на договірній основі, так, наприклад, як це робить Чорноморська ТРК. Відсутність договорів знімає з провайдерів програмної послуги будь-яку відповідальність перед Вами. У разі наявності фактів порушення прав телеканалу прошу звертатися до Національної ради із заявою. Ми відреагуємо на ці випадки відповідно до вимог законодавства.

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення у зв‘язку з цим поширила інформаційне повідомлення до уваги провайдерів програмної послуги і телеканалу ATR щодо ретрансляції кримських програм:

— Як відомо, окупація та подальша анексія Криму Російською Федерацією позбавила кримські ЗМІ можливості вільно працювати на території півострова. Відтак частина з них була вимушена покинути Крим і відновлювати своє мовлення з Києва. Це чотири програми: «UA: Крим» (НСТУ), ATR, Чорноморська телерадіокомпанія і дитячий канал LALE.

2015 року Національна рада звернулась до провайдерів програмної послуги (кабельних мереж) із проханням підтримати кримські телеканали, забезпечивши ретрансляцію ATR / LALE та Чорноморської ТРК.

126 провайдерів програмної послуги внесли кримські телеканали до загальної концепції добору програм для ретрансляції, надавши можливість переглядати їх у кожній області материкової України.

У травні 2017 року Національна рада ухвалила рішення, яке стало ще одним важливим кроком в інформуванні суспільства про поточну ситуацію в анексованому Криму. Телеканал кримської філії НСТУ «UA: КРИМ» увійшов до універсальної програмної послуги в усіх областях України. Це зобов’язало всіх провайдерів внести його у свої пакети програм на безоплатній основі.

Провайдери поповнили пакети програм телеканалом «UA: КРИМ», натомість деякі з них вилучили ATR. Такі дії означили вибірковість у забезпеченні доступу населення України до інформації про анексований півострів.

Розуміючи важливість підтримки кримських телеканалів, зокрема першого та єдиного у світі кримськотатарського телеканалу ATR, Національна рада звертається до провайдерів програмної послуги з проханням і надалі здійснювати ретрансляцію цього мовника в кабельних мережах, продемонструвавши таким чином чітку позицію в питаннях інформаційної безпеки й територіальної цілісності України, — йдеться у повідомленні.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.