Нарешті життєпис Пророка видано українською мовою!

Нарешті життєпис Пророка видано українською мовою!
Нарешті життєпис Пророка видано українською мовою!
09.01.2020
Оцініть статтю: 
(109 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Бібліотеки Ісламських культурних центрів України і мечетей ДУМУ «Умма» поповняться новою україномовною книгою, яку надрукувало Духовне управління мусульман України «Умма».

Йдеться про україномовний переклад праці Тахії аль-Ісмаїла «Мухаммад (життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел).

Книга не призначена для продажу — її поширюватимуть у бібліотеках й інших закладах культури, передаватимуть у дарунок національно-культурним товариствам, земляцтвам, вищим навчальним закладам, науково-дослідним установам тощо.

Як зазначають видавці, у книзі описується важка, але успішна боротьба пророка Мухаммада (с.а.с.) за поширення ісламу; розповідається про його чесноти, зокрема чудовий характер, керівництво і багато якостей, завдяки яким його вважають найкращим прикладом для всього людства.

«Це захоплююча книга для звичайних читачів і чудове джерело інформації для студентів і дослідників», — йдеться в анотації до книги.

Книга авторства Тахії аль-Ісмаіла — не перша в списку життєписів Пророка. Проте від інших — небагатьох — таких книг вона відрізняється деякими особливостями.

По-перше, вона містить не лише історичні факти з життя Посланця Аллага, але й відкриває багато граней його особистості, аналізує події.

Автор книги наче переносить читача в ту епоху, і він бачить, як страждає хлопчик-сирота, як у дорослого Мухаммада страх першого одкровення з Небес змінюється щастям і надією, а потім — почуттям величезної відповідальності за долі людей. І читач, гортаючи сторінки книги, познайомиться зі сподвижниками й ворогами Мухаммада, більшість з яких потім підтримуватимуть його, і вкотре дивуватиметься здатності Пророка об’єднувати людей, бачити те, що важливо для кожної конкретної людини й для всього суспільства загалом.

Книгу ілюстровано мапами зі схемами диспозиції сторін у двох знакових для мусульман битвах: під Бадром і біля гори Ухуд.

Видання вирізняється з-поміж подібних і тим, що подає не лише історичні факти, а й контекст, відкриваючи читачеві багато граней особистості посланця Аллага (мир йому і благословення) і сприяючи кращому розумінню його життєвих обставин.

Книга не перевантажена посиланнями на першоджерела, хоча цілком їм відповідає. А ті, кого цікавлять науковий чи релігійний аспекти тексту, можуть знайти такі посилання, наприклад, у працях Ібн Хішама, Аль-Мубаракфурі, праці яких редактори книги використовували для уточнення деяких імен і фактів. Посилання наведено у примітках.

Третя особливість роботи Тахії аль-Ісмаїла — це її цілісність у багатоплановості. Автор веде свою розповідь у контексті світової історії, аналізує причини і наслідки тих чи інших подій, їхній вплив на життя і долю різних народів і держав.

Також читач знайде у цій книзі роз’яснення основних принципів ісламу (віра в Пророків Аллага, п’ятиразова молитва, піст, ставлення до сиріт, жінка в ісламі та ін.).

В окремому розділі, присвяченому дружинам Пророка Мухаммеда, подано роз’яснення суспільного і релігійного значення кожного з цих шлюбів.

Як зазначається, книга зацікавить як мусульман, так і немусульман: для послідовників ісламу сіра (життєпис) Пророка є третім після Корану й хадисів джерелом релігійних знань, а для тих, хто тільки пізнає іслам, вона відкриє дивовижну особистість, видатну людину, що змогла волею Аллага виконати свою місію Посланця і об’єднати роздріблені й ворогуючі племена у єдину і сильну державу, яка виховала з невігласів високоморальне суспільство братерства й справедливості, відродила релігію монотеїзму й принесла милість Бога усім людям планети Земля на всі часи.

Нагадаємо, у 2009 році «Ансар Фундейшн» вже видавало свій переклад російською мовою книги Тахія аль-Ісмаїл «Життя Мухаммада (мир йому і благословення)», а в квітні 2013 було видруковано повторний тираж.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.