«Населення Росії абсолютного готове до повного нашого знищення» — Саід Ісмагілов

«Населення Росії абсолютного готове до повного нашого знищення» — Саід Ісмагілов
Саід Ісмагілов - парамедик
10.02.2023
Оцініть статтю: 
(32 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Колишній муфтій ДУМУ «Умма», а нині парамедик Саід Ісмагілов став одним з учасників проєкту «Стилет чи стилос», присвяченого українцям-сучасникам, що долучилися до лав ЗСУ. 

Матеріал опублікований на каналі документального проєкту «Обличчя незалежности». 

На початку інтерв'ю шейх Саід повідомив, що перебуває на Донбасі, виконуючи поставлені завдання з евакуації поранених військових. За його словами, ця робота для нього не нова, бо він почав працювати парамедиком ще від березня 2022 року на Київщині, а потім був Лисичанськ. Нині основне місце перебування — Бахмут. 

— Якогось зрозумілого графіку на війні не існує. Буває так, що немає великої кількости поранених, і ти можеш годинами сидіти, нічого не робити, проте коли точаться запеклі бої, і великий потік поранених, то їх швидко потрібно евакуювати в будь-яку пору дня.

Відповідаючи на питання, як часто він може сюди (до мечеті м. Костянтинівка. — Ред.) приїжджати, колишній муфтій каже: 

— Коли є можливість приїхати до мечеті, ми приїжджаємо до мечеті. Для мене вона особлива, оскільки це перша мечеть, яку я відкривав у статусі муфтія, тобто я тут виступав із промовою, перерізав стрічку урочисто. <…> Вона також навесні потрапила під обстріл. 

Саід Ісмагілов каже, що перед початком війни в Україні налічували понад 1 млн мусульман, але точної статистики не існує.

–– Більшість мусульман проживали у Криму й на Донбасі. З початком повномасштабного вторгнення Росії мусульмани, зокрема жінки, діти та іноземці, виїхали з України. 

Парамедик розповів як свого часу відчув потребу прийняти іслам:

— Це був власний духовний пошук. Часи ранньої незалежної держави, бідність та вся ця сіра буденність. Відсутність якоїсь духовности, спрямованости й сенсу життя мене, молоду людину, привели до пошуку релігійних питань. 

Цей пошук привів Саіда Ісмагілова до навчання в ісламському університеті. Освіту здобував у Москві.

В інтерв’ю шейх Саід зазначив, що в росіян генетично закладений страх перед владою та сліпе підкорення їй, і це він зауважив ще під час навчання:

— На противагу українцям, яких ще спробуй чимось злякати. <...> Ми йдемо загрозі на зустріч. Ми ментально зовсім інші.

Також в інтерв’ю шейх Саід висловив не дуже популярну думку, що більша частина світу не підтримує Україну: 

— Насправді тих країн що підтримують Україну не дуже багато. Це більшість європейських країн, США, Канада, — каже він, зазначаючи, що більшість населення світу зосереджена зовсім не в цих країнах. — Китай, Індія, Латинська Америка, Азія в різних її проявах, на жаль, на боці Росії. Ми можемо й не знати про це, оскільки знаходимось у європейському інформаційному полі.

Наприкінці інтерв’ю парамедик Саід Ісмагілов висловив своє бачення, якою має бути повоєнна Україна:

— Більшість колаборантів <…>, ті, що «напрацювали», щоб бути ув'язненими — вони втечуть. Залишиться така маса поросійщена. Що потрібно робити? По-перше, [потрібен] виключно український інформаційний вплив, виключно викладання української історії, літератури, мови, всього, тільки українською мовою в усіх навчальних закладах. <…> Покарання за будь-які антиукраїнські ідеї, висловлювання, сепаратизм і таке інше. Позбавлення громадянства людей, які активно співпрацювали з окупантами або в інтересах окупантів…

Перемогу України шейх Саід бачить за таких умов: перша — повне звільнення всіх території України разом із Кримом і Донбасом, вихід на кордони 1991 року; друга — Росія має розпастися, перестати існувати в нинішньому вигляді як єдина держава. 

— Якщо вільному світу не вдасться добити Росію, то, за моїм прогнозом, через 10 років виростуть діти, що виховуються на ненависті до України. Вони досягнуть призовного віку. Їх усіх мобілізують і навчать. У Росії буде час, щоб позбутися навіть тих жалюгідних санкцій, що існують зараз. Росія накупить нової зброї та знову нападе на Україну. Населення Росії абсолютно готове до повного нашого знищення. Тому [єдина] можливість забезпечити майбутнє без війни для наших дітей — щоб Росія припинила своє існування як держава, а на її уламках постала купа незалежних національних держав, — переконаний парамедик. 

Повний відеосюжет можна переглянути за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.