Небайдужі взяли участь в акції «Не святкові подарунки Путіну»

28.12.2017
Оцініть статтю: 
(470 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У новорічну ніч кожен чекає на подарунки та привітання. Але в Криму сім’ї політичних в’язнів та рідні тих, хто зник безвісти, чекають на повернення своїх батьків, синів та братів додому. Чи думають про те кремлівські владики? Чи, отримавши від своїх посіпак черговий рапорт про кількість заарештованих або пропущених через судовий конвеєр незгодних з окупацією в загарбаному Криму, Путін і його оточення без жодних докорів сумління відразу ж забувають про зламані ними долі, осиротілих кримських дітей та самотніх жінок?

Громадська організація «КримSOS» разом із Кримською правозахисною групою, Українською Гельсінською спілкою, Amnesty International Україна, Медійною ініціативою за права людини, Центром інформації про права людини, Human Rights Watch провели акцію «Не святкові подарунки Путіну».

Цього разу акція в рамках кампанії «Find and Free» стартувала в Києві  26 грудня біля головної будівлі «Укрпошти». Перед її початком організатори пояснили її мету та зміст:

— Щомісяця ми проводимо акцію під посольством Росії. Цього разу вирішили перенести її і провести у приміщенні «Укрпошти». Хочемо відправити «подарунки» до адміністрації Путіна у Москві. Окупаційна влада в Криму щодня дарує кримчанам такі собі «дарунки» у вигляді обшуків, арештів, штрафів, зникнень…. Ми вирішили подарувати Путіну і всім його приспішникам звіти, де зібрали інформацію про всі злочини, які вони вчиняють в Криму, — коментує зміст і мету акції голова правління «КримSOS» Таміла Ташева. — Акція покликана нагадати верхівці влади Російської Федерації про жахливі порушення прав людини в анексованому Криму. Ми запрошуємо усіх охочих відправити разом з нами «подарунок» до Москви!

До учасників акції звернулася й Ольга Скрипник, координатор Кримської правозахисної групи. Вона нагадала про ув’язнених окупаційною «владою» півострова:

— Це люди, яких незаконно за політичними мотивами позбавили волі. Це страшний список, який порівняно з 2014 роком збільшився в одинадцять разів. Людей переслідують лише за те, що вони виходять на вулиці і говорять те, що вони думають. Сьогодні ми якраз і передаємо Путіну оцей список людей, які зараз через так звані кримські, політично вмотивовані справи знаходяться за гратами! — сказала Ольга Скрипник.

Представниця Медійної ініціативи за права людини Марія Томак продемонструвала величезний стос документів, які стосуються людей, що з початку «русской весны» зникли безвісти, були викрадені, а також знайдені мертвими:

— З гірким привітом передаємо Кремлю ці матеріали, — зазначила вона.

Посилання на сторінку події в соцмережі Facebook.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.