Очільниця Держетнополітики: «Ми дуже пишаємося мусульманами України»

© Олена Богдан/фейсбук: Очільниця ДЕСС розділила з українськими мусульманами іфтар — вечірнє переривання суворого посту
© Олена Богдан/фейсбук: Очільниця ДЕСС розділила з українськими мусульманами іфтар — вечірнє переривання суворого посту
20.04.2022
Оцініть статтю: 
(99 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Очільниця Державної служби з етнополітики та свободи совісти (ДЕСС) Олена Богдан днями зустрілася з лідерами мусульманських громад України, мусульманськими волонтерами та захисниками. Учасники зустрічі не обмежилися обговоренням актуальних питань — голова ДЕСС розділила с мусульманами іфтар, вечірню трапезу переривання суворого посту. 

Після зустрічі з українськими послідовниками ісламу пані Богдан підкреслила: «Раніше ми були тими, хто живе поруч і дружить, тепер ми разом переживаємо найтрагічніше і разом захищаємо наш дім».

Голова ДЕСС пише на своїй фейсбук-сторінці:

«Жахлива війна Росії проти України принесла нове відчуття солідарності та вдячності за те, що ми разом. <…> Мусульмани зараз захищають Україну в збройних силах України й територіальній обороні, забезпечують гуманітарну допомогу, співпрацюють зі ЗМІ в мусульманських країнах, щоб розповісти світу правду про ганебну агресію Росії проти України».

Вона зазначає, що багато українських мусульман жили у Криму та на Донбасі, тож агресію РФ відчули ще 2014 року:

«Особисто знаю людину, дім якої загарбники зруйнували вже двічі: перший раз під час загарбання сходу України у 2014 році, другий — зовсім нещодавно, поблизу Києва».

Завершує свій допис Олена Богдан словами подяки: «Ми дуже пишаємося мусульманами України й щиро дякуємо за те, що в такі важкі часи ми разом!»

Нагадаємо, ДЕСС привітала мусульман з настанням Рамадану, наголосивши, що з перших днів війни РФ проти України мусульмани активно беруть участь у боротьбі. Традиція гуртуватися заради добрих справ у священний місяць допомогла швидко мобілізуватися для оборони України та допомоги всім, хто потребує. 

«Гуманітарна допомога цивільним, волонтерська допомога військовим та захисникам з територіальної оборони, капеланська підтримка армії та участь у збройному захисті України — щоденна справа для багатьох мусульман України. Ще з 2014 року мусульмани України активно залучені до спротиву загарбницьким діям Росії, адже тоді були окуповані Крим і Донбас — саме ті регіони України, де мешкала найбільша кількість мусульман», — зазначено у вітанні.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.