Окупанти заарештували двох кримців за причетність до батальйону ім. Номана Челебіджихана

Окупанти заарештували двох кримців за причетність до батальйону ім. Номана Челебіджихана
Ілюстрація © Кримськотатарський ресурсний центр:
01.09.2022
Оцініть статтю: 
(38 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Російські загарбники заарештували двох жителів Херсонщини, кримських татар Халіла Аметова та Мамеда Мустафаєва, за підозрою в участі в батальйоні ім. Номана Челебіджихана, що в РФ внесений до списку «терористичних організацій».

Як повідомив Кримськотатарський ресурсний центр, обох заарештованих вивезли до СІЗО Сімферополя.

Зазначається, що від 2014 року Кримськотатарський ресурсний центр зафіксував 20 затримань за звинуваченням в причетності в добровольчому батальйоні ім. Номана Челебіджихана: 6 в окупованому Криму, 14 на окупованій Херсонщині (після 24 лютого 2022 року).

Центр висловлює рішучий протест і заявляє, що затримання громадян України у цій «справі» є незаконними, політично мотивованими і злочинними:

«Така політика Російської Федерації є демонстрацією боротьби з політичними переконаннями людей в окупованому Криму та на території окупованої Херсонщини. Кримськотатарський ресурсний центр вимагає негайного звільнення фігурантів „справи Номана Челебіджихана“, а також усіх інших політичних в'язнів».

Нагадаємо, як інформував КРЦ, за період окупації Криму росіяни ув’язнили за політичними мотивами 261 жителя півострова, переслідуючи їх за сфальсифікованими кримінальними справами. 188 із тих, кого піддали репресіям — представники кримськотатарського народу. Відомо про 58 загиблих за період окупації Криму, 27 поміж них — кримські татари. 

Сім'ї політв’язнів зазнають неймовірного стресу через незаконні дії окупаційної влади, й це завдає серйозної шкоди їхньому здоров'ю. На жаль, 29 родичів політв'язнів не пережили знущань над близькими людьми та померли за період окупації.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.