Олена Зеленська зустрілася з президентом ОАЕ

Олена Зеленська зустрілася з президентом ОАЕ
Олена Зеленська на зустрічі із президентом ОАЕ Мухаммадом бін Заїдом ан-Нагаяном.
Олена Зеленська зустрілася з президентом ОАЕ
Олена Зеленська перебуває з візитом в Об’єднаних Арабських Еміратах.
Олена Зеленська зустрілася з президентом ОАЕ
Олена Зеленська перебуває з візитом в Об’єднаних Арабських Еміратах.
Олена Зеленська зустрілася з президентом ОАЕ
Олена Зеленська зустрілася з президентом ОАЕ
Олена Зеленська зустрілася з президентом ОАЕ
10.03.2023
Оцініть статтю: 
(99 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Перша леді України Олена Зеленська відвідала з візитом Об’єднані Арабські Емірати. Вона прибула до ОАЕ на запрошення Форуму Forbes 30/50, що відбувався в Абу-Дабі 7–10 березня з нагоди Міжнародного жіночого дня.

У перший день візиту Олена Зеленська провела зустріч із президентом ОАЕ Мухаммадом бін Заїдом ан-Нагаяном.

Зеленська подякувала ОАЕ за підтримку важливих для України резолюцій Генеральної Асамблеї ООН та гуманітарну допомогу українському народові:

— Сьогодні під час зустрічі з президентом ОАЕ шейхом Мухаммадом бін Заїдом ан-Нагаяном мала нагоду особисто подякувати йому та народові Еміратів за надзвичайно важливу й цінну гуманітарну допомогу, надану українцям у важкі часи відбиття російської агресії.

Пані Олена презентувала в Абу-Дабі проєкт своєї Фундації щодо будівництва безпечних окремих помешкань для дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) в Україні, які втратили житло внаслідок російської агресії. Нині розроблено проєкт типового будинку з бомбосховищем та автономним опаленням. 

— Я щаслива, що ОАЕ долучаться до української ініціативи, — заявила перша леді.

Також Олена Зеленська відвідала Національну бібліотеку та архів ОАЕ, що входить до десятки найтехнологічніших у світі. Вона передала бібліотеці літературу в рамках проєкту «Українська книжкова поличка», що реалізується під її патронатом. Проєкт покликаний збільшити обізнаність світу з українською літературою, історією та культурою через передання сучасних українських видань іноземним бібліотекам.

Ще одним місцем, яке відвідала дружина Володимира Зеленського, був міжрелігійний комплекс «Дім родини Авраама», що відкрився в Абу-Дабі 1 березня. Тут в одному просторі поєднані християнська церква, мусульманська мечеть та юдейська синагога. Свою назву комплекс отримав від біблійного Авраама, бо на його вчення якого спираються всі три релігії.

За словами першої леді, вона була рада на власні очі побачити це місце, що надихає.

— Люди можуть мати різні віросповідання, мову, історію та культуру. Але головні цінності — людське життя, милосердя, справедливість — спільні для всіх», — наголосила вона. 

Дружина Президента України зустрілася й з українками ОАЕ, що об’єдналися в організацію «Українська жіноча ініціатива». Заснована 2021 року за підтримки посольства України громада проводить вебінари та тренінги, інформуючи про культуру країни та працевлаштування, протидію гендерному насильству та захист прав жінок і дітей.

— Це і є народна дипломатія, коли країну представляють самі громадяни. Власне, те, що відбувається зараз, коли мільйони українців опинилися за кордоном через війну й несуть із собою свою культуру та мову, — резюмувала Олена Зеленська. 

Довідка. Форум Forbes 30/50 — найбільший глобальний захід для жінок, що об’єднує представниць спільноти успішних молодих підприємців і лідерів (Forbes 30 Under 30), а також легендарних представниць різних сфер із неоціненним досвідом (Forbes 50 Over 50). Форум відбувається 7–10 березня в Абу-Дабі з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.