Оприлюднено проект благоустрою Стамбульського парку в Одесі

Оприлюднено проект благоустрою Стамбульського парку в Одесі
Пам’ятний знак, відкритий 3 вересня 2013 р.
Оприлюднено проект благоустрою Стамбульського парку в Одесі
Оприлюднено проект благоустрою Стамбульського парку в Одесі
Оприлюднено проект благоустрою Стамбульського парку в Одесі
Оприлюднено проект благоустрою Стамбульського парку в Одесі
Архів. 2015 р. Представники одеської та стамбульської міської влади вирішили благоустроїти Стамбульський парк

Представники Туреччини на чолі з радником мера Стамбульської метрополії Кортаном Челікбілеком оприлюднили проект благоустрою майбутнього парку «Стамбульський» під Приморським бульваром. Про це стало відомо під час зустрічі турецьких фахівців з мером Одеси Геннадієм Трухановим.

До складу турецької делегації увійшли представники муніципалітету Стамбула і співробітники турецької компанії-підрядника, яка виграла тендер на благоустрій парку. Про це, як повідомляє інформпорталу Траса Е-95, заявив одеський міський голова:

− Сьогодні ми вписуємо в історію Одеси досить яскраву сторінку, коли два прекрасних міста України і Туреччини перевели дипломатичні відносини у практичну площину. Наша робота триває вже півтора року. За цей час питання благоустрою парку «Стамбульський» був детально вивчений фахівцями двох сторін. І зараз ми стоїмо на порозі реалізації проекту. Збережені всі зелені насадження, додадуться дуже гарні клумби, будуть виділені зона для відпочинку, дитяча і спортивна зони. Я впевнений, що у нас є спільне бажання реалізувати в Одесі такий гарний міжнародний проект.

Зокрема, судячи з представленого проекту, розташований у парку грот планують перетворити на фонтан.

Нагадаємо, у серпні 2015 року, як повідомляв департамент інформації Одеської міськради, до Одеси прибула делегація муніципалітету Стамбула на чолі з членом міської ради Стамбульської метрополії Хаді Дилером. Мета візиту − узгодження з профільними службами Одеської міськради проекту благоустрою Стамбульського парку, розташованого на схилах Приморського бульвару між будівлею мерії і Потьомкінськими сходами. Як 6 серпня 2015 року заявив голова управління Стамбула з питань парків і зелених зон стамбульської метрополії Мехмет Іхсан Шимшек, мер Стамбула Кадір Топбаш дав доручення своїм підлеглим благоустроїти Стамбульський парк в Одесі. Під час зустрічі турецькій стороні був представлений план благоустрою, розроблений профільними управліннями одеської мерії. У свою чергу одеським фахівцям був продемонстрований проект благоустрою Стамбульського парку, розроблений турецькою стороною.

Проект є продовженням спільної ініціативи влади Одеси, турецької та азербайджанської сторін, заявленої ще у 2013 році. Як повідомлялося раніше, представники республіки Азербайджан і Турецької республіки за участю мера Одеси Олексія Костусєва (міський голова з 6 листопада 2010 по 4 листопада 2013 року − ред.) символічно заклали перші камені у «фундамент» двох нових майбутніх паркових зон у Приморському районі. Як повідомив посол Туреччини в Україні Мехмед Самсар та представники стамбульського муніципалітету, які брали участь у проектуванні майбутнього парку, на ділянці від Потьомкінських сходів до будівлі мерії, на верхній терасі схилів уздовж Приморського бульвару з’являться не тільки пішохідні доріжки та зелені насадження, а й відкритий концертний майданчик. Площа майбутнього парку − близько п’яти гектарів.

Довідка:

Перша письмова згадка про Одесу (Хаджибей) датується 1415 роком. З кінця XV століття місто входило до складу Османської імперії. У 1789 році Хаджибейська фортеця була взята штурмом Російською імператорською армією. У 1795 році Хаджибей отримав назву Одеса.

З першими письмовими згадками про Одесу і політичними колізіями, пов’язаними з народженням нового міста можна ознайомитись за посиланням

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.