Оприлюднено заяву ГСВА “Альраїд” з приводу порушення прав вірян на окупованих територіях

Оприлюднено заяву ГСВА “Альраїд” з приводу порушення прав вірян на окупованих територіях
Оприлюднено заяву ГСВА “Альраїд” з приводу порушення прав вірян на окупованих територіях
29.06.2018
Оцініть статтю: 
(424 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

На окупованій території Донбасу не припиняються репресії та переслідування на релігійному ґрунті за надуманими та безпідставними звинуваченнями. З 2014 року потерпають від переслідувань і репресій християни різних конфесій, а дехто з християнських духовних служителів зазнав катувань у підвалах та інших незаконних місцях утримання людей.

Про це йдеться в Заяві Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» з приводу порушення прав і свобод мусульман Донецька, оприлюдненій на сайті організації.

На жаль, знову грубо порушені права та свободи послідовників Ісламу. З різних джерел надходить інформація, що в окупованому Донецьку так зване МДБ «ДНР» провело обшук у мечеті «Аль-Амаль» у Калінінському районі міста, вилучивши молитовники та релігійну літературу, що нібито розпалює ворожнечу. Мечеть опечатана, вірним заборонено збиратися там для відправлення молитов, імама мечеті й декого з прихожан викликали на допит.

Через те, що офіційний сайт так званого МДБ «ДНР» пов'язує цю мечеть зі Всеукраїнською спілкою громадських організацій «Альраід», мусимо дати певні пояснення.

1. ВСГО «Альраід» категорично заперечує зв'язок з будь-якими рухами, організаціями та партіями екстремістського та терористичного напрямку. Категорично відмежовується та засуджує екстремізм, насильство, протиправні та протизаконні дії.

2. Ісламський культурний центр ГСВА «Альраід» функціонував у приміщенні за адресою вул. Берестейська, 2, Донецьк перед початком війни та окупації, але припинив свою діяльність ще навесні 2014 року. Після окупації Криму та Донбасу, ВСГО «Альраід» взагалі згорнула свою діяльність на окупованих територіях. Відтоді мусульманські громади та організації функціонують там в автономному режимі: не підтримують зв'язків з ГСВА «Альраід», не фінансуються нею та не підпорядковані їй.

3. Самі звинувачення ГСВА «Альраід» в поширенні екстремістської літератури, незалежно від того, хто їх висловлює, — сміхотворні та безпідставні. Уся друкована продукція Всеукраїнської асоціації відома широкому загалові мусульман, і їй не раз давали оцінку відомі українські ісламознавці.

4. Позиція ГСВА «Альраід», спрямована на всебічний розвиток і підтримку українського суспільства, давно відома. І це — одна з причин, чому окупанти виправдовують свої зазіхання на права вірних саме в такий спосіб. Наша діяльність — прозора та відкрита, а звинувачення в тероризмі та екстремізмі від тих, хто сам здійснює протиправні дії, як мінімум викликає подив.

5. З 2014 року, коли послідовники Ісламу в місті самостійно організувалися та збиралися для відправлення  молитов та інших релігійних обрядів, саме мечеть «Аль-Амаль» була єдиною діючою мусульманською мечеттю в Донецьку, і всі мусульмани міста з релігійних потреб звертались саме туди.

Звертаємо увагу всіх державних органів України, міжнародних правозахисних організацій, мусульманських релігійних і духовних організацій світу на нову хвилю репресій проти мусульман на окупованих територіях Донбасу. Просимо негайно вжити всіх дієвих засобів, щоб запобігти порушенню прав і свобод вірних і припинити утиски мусульман у Криму та на Донбасі”, - йдеться в заяві ГС “Всеукраїнська організація “Альраід”.

Нагадаємо - про те, що на окупованій території українського Донбасу продовжуються переслідування на релігійному ґрунті за надуманими та безпідставними звинуваченнями, повідомив  на своїй сторінці в соцмережі Facebook Ігор Козловський, донеччанин, знаний історик та релігієзнавець, що майже два роки провів у полоні бойовиків і не з чуток знає, на що здатні прибічники «руского міра».

Вчений, повілдомляючи про те, що т. зв. МГБ «ДНР» провело обшук в мечеті аль-Амаль Калінінського району міста Донецьк, вилучило молитовники та іншу релігійну літературу, опечатало приміщення, а потім забрало на допит імама та прихожан мечеті, зауважує:

- Ці переслідування мусульман, що розпочалися в ОРДЛО, є ганебним порушенням прав і свобод вірян.

Тим часом Цензор повідомляє https://censor.net.ua/n3073905, що на сайті так званого міністерства державної безпеки ДНР з'явилася інформація про те, що мечеть закрили, тому що в ній нібито знаходилися екстремістські організації.

Раніше повідомлялось, що в розпал місяця посту і молитви Рамадан в окупованому Криму було зруйновано недобудовану сімферопольську мечеть «Ар-Рахман». Будівлю 1 червня знесла приватна фірма «Акура». Активісти стверджують, що ця фірма підконтрольна главі окупаційної адміністрації Криму Сергію Аксьонову. Адвокат Маммет Мамбетов повідомив, що «Акура» не надала громаді мікрорайону Стрілкова рішення суду на знесення споруди.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.