Президент вручив «Золоту Зірку» Героя України Решата Аметова, нагородженого посмертно, його братові

05.03.2018
Оцініть статтю: 
(542 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Президент України вручив «Золоту Зірку» Героя України Решата Аметова, нагородженого посмертно, його братові — Рефатові.

«Решат — людина, яка не уявляла життя без українського Криму й не уявляла життя без свободи. Людина, яку неможливо було скорити й для того, щоб подолати його опір, ці злочинці, ці терористи прийняли рішення його вбити», — сказав Президент і нагадав, що «рівно чотири роки рідні востаннє бачили Решата, коли він ішов до військкомату, щоб записатися до лав добровольців і захищати українську землю».

«Але він — живий. Він живий у пам’яті кримськотатарського народу, став не просто Героєм, а символом. Символом боротьби за Крим і надією на те, що ми Крим повернемо», — наголосив Петро Порошенко. За його словами, Решат Аметов став Героєм українського народу.

Президент зазначив, що для нього висока честь вручити нагороду братові загиблого героя, Рефатові Аметову.

«Прошу Вас, пане Президенте, докласти зусиль, знайти винних у смерті брата й покарати. Дякую за те, що в 2014 році Ви були одним із перших, хто оцінив учинок Решата. Це було дуже важливо», — відповів Рефат Аметов і подякував усім, хто допоміг дітям Решата, що лишилися сиротами.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз звернувся до Президента зі словами:

«Наш народ дуже сподівається на нашу державу, Україну. І особлива надія пов’язана з вами, новим Президентом нової України. <...> Я знаю, ми будемо сидіти в тюрмах. На жаль, будемо гинути. Але ми знаємо, за що це робимо, — сказав Ахтем Чийгоз. — Ми — за спільне майбутнє. <...> На вас покладена місія, найголовніша для нашого народу, — це національна територіальна автономія. І будьте певні, ви лишитесь у пам’яті нашого народну як борець за незалежність України і як борець за наш народ...»

Петро Порошенко додав, що «Україна давно мала би зробити національну автономію кримськотатарського народу в Криму... Можливо, й ситуація розвивалась би інакше».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.