Рада з фатв і досліджень ДУМУ «Умма» ухвалила Звернення до виборців і кандидатів на посаду Президента України

Рада з фатв і досліджень ДУМУ «Умма» ухвалила Звернення до виборців і кандидатів на посаду Президента України
Рада з фатв і досліджень ДУМУ «Умма» ухвалила Звернення до виборців і кандидатів на посаду Президента України
13.03.2019
Оцініть статтю: 
(157 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В Ісламському культурному центрі м. Києва 6 березня 2019 року 14 членів Ради з фатв та ісламських досліджень, постійно діючого шаріатського органу Духовного управління мусульман України «Умма», зібралися з метою проведення засідання, під час якого розглянули важливі для мусульманської спільноти нашої країни питання. Серед них — і питання участі мусульман-громадян України у виборах глави держави, що відбудуться наприкінці березня. Після обговорення актуальних питань Рада розробила й ухвалила проект Звернення з нагоди виборів Президента України.

«Просимо Всевишнього Аллага благословення для України і мудрості для кандидатів і виборців, яка допоможе відрізнити істину від неправди», — йдеться у зверненні і наголошується, що мусульмани як повноцінні громадяни України і невіддільна частина українського суспільства не можуть залишатися осторонь від процесів, що відбуваються в Україні.

У документі, повний текст якого оприлюднено на офіційному сайті Духовного управління мусульман України «Умма», члени Ради з фатв та ісламських досліджень звертаються як до кандидатів на посаду Президента, так і до виборців: «Президентські вибори, як, безумовно, одна з найважливіших подій, здатні принести зміни як на краще, так і на гірше, тому мусульманська спільнота України звертається до кандидатів і виборців із відповідними закликами».

Зокрема, кандидатів на пост Президента України мусульмани просять про таке: «…Мусульмани закликають кандидатів на посаду Президента України дотримуватися моральних засад у своїй агітації, відмовитися від усього, що принижує людську гідність; не вдаватися до прямого чи непрямого підкупу виборців; уникати розпалювання ненависті, конфліктів і протистоянь серед громадян України; дотримуватися своїх обіцянок, бути свідомим і відповідальним, а в разі обрання на посаду Президента України робити все, що принесе нашій державі довгоочікуваний справедливий мир, злагоду й процвітання».

Мусульманські лідери України звертаються й до виборців усіх світоглядних поглядів і віровизнань:

«… Вибори Президента належать до питань, у яких зацікавлена вся українська громада, тому продаж свого голосу чи участь у проплачених акціях ставить це загальне благо під загрозу, адже такі дії не мають нічого спільного зі справжніми релігійними чи патріотичними почуттями. Закликаємо виборців бути чесними й непідкупними, зважати не тільки на обіцянки кандидатів, а й на те, чи справді вони спроможні їх виконати — як у питаннях економічного, суспільного розвитку, так і в питаннях збереження моралі, прав і свобод вірних, а також у підтримці гармонійних міжрелігійних стосунків в Україні».

Звернення закликає мусульман України не бути байдужими до реалізації свого громадянського права на волевиявлення у день виборів Президента України і прийти на виборчі дільниці, «чітко усвідомлюючи в цей важкий для України час наші національні інтереси, прагнення українського суспільства і потреби мусульманської громади України».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.