За 3 роки окупації Криму насильницьких зникнень зазнали 43 людини. На підставі проведеного аналізу, у 36 випадках виявлено факти, що вказують на участь державних органів РФ у скоєнні цих злочинів. У більшості випадків ці справи не розслідуються не тільки владою РФ, але й українською стороною.
Тому щомісяця активісти під стінами російського посольства в Києві проводять акції, покликані привернути увагу й української влади, й міжнародної спільноти до систематичного й брутального нехтування країною-окупантом правами та свободами людини, до численних зухвалих й безкарних злочинів проти людяності, переслідувань та утисків людей за етнічною та релігійною ознакою.
Зокрема, у річницю викрадення кримськотатарського активіста, члена координаційної ради Всесвітнього конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова, який зник у травні 2016 року, під Посольством Російської Федерації у Києві 24 травня о 20:00 активісти покажуть 10-хвилинний документальний фільм «Рік без Ервіна».
Після перегляду відбудеться online спілкування з Умером Ібрагімовим, батьком викраденого.
Акредитація ЗМІ за телефоном (093) 004 28 51 (Джеміль).
Як нагадує організатор акції ГО «КримSOS», із 43 зниклих осіб лише 17 були звільнені, 19 вважаються зниклими, 6 знайдені мертвими, 2 людини були виявлені в місцях несвободи і згодом засуджені за політично вмотивованими кримінальними справами.
Акції на підтримку жителів окупованого Криму проводяться в різний спосіб і мають різні форми. Зокрема, як раніше повідомляв Іслам в Україні, в листопаді 2016 року в українській столиці стартував щорічний марафон з написання листів на захист конкретних осіб, чиї права порушені, і знак солідарності з ними. Організатором акції, яка проходить в 200 країнах світу, виступає міжнародна правозахисна організація Amnesty International. У цьому році одним з героїв українського марафону став Ервін Ібрагімов.