Саід Ісмагілов: Курбан-Байрам в умовах карантину — у важкі часи випробувань винагорода людям за добрі справи ще більша

Саід Ісмагілов: Курбан-Байрам в умовах карантину — у важкі часи випробувань винагорода людям за добрі справи ще більша
Саід Ісмагілов: Курбан-Байрам в умовах карантину — у важкі часи випробувань винагорода людям за добрі справи ще більша
03.08.2020
Оцініть статтю: 
(175 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Мусульмани України, як і їхні одновірці в усьому світі, відзначають одне з великих свят — Курбан-Байрам.

Вранці 31 липня до мечеті столичного Ісламського культурного центру прямувало багато ошатно вбраних людей, але на відміну від попередніх років серед них було обмаль жінок і ще менше — дітей. Адже через все ще не подолану небезпеку поширення коронавірусної інфекції існують обмеження на кількість вірян як у приміщенні мечеті, так і на дворі — не більше 1 особи на 5 кв.метрів. До того ж Духовне управління мусульман України «Умма» закликало вірних перенести святкування в родинне коло, аби убезпечити жінок і дітей від ризику інфікування.

Про це кореспондентові нашого видання розповів муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов, який зауважив таке:

«Цього року весь мусульманський світ відзначав свято Курбан-Байрам в особливих умовах — в умовах карантину. Навіть до хаджу було допущено лише тисячу осіб з поза меж Королівства, а зазвичай у хаджі беруть участь близько трьох мільйонів і навіть більше прочан. Тобто, ви розумієте, на скільки зменшилась кількість віруючих, які прагнули здійснити свій обов’язок. Але це не відміняє самого свята і того, що воно має відзначатися. Божа благодать і Божа милість до людей — дуже великі. І у важкі часи, часи випробування винагорода для людей, які роблять добрі справи, допомагають іншим, — ще більша. Тому цього року під час святкування Курбан-Байраму я в мечеті закликав людей до того, аби вони робили курбан, годували інших, роздавали м’ясо нужденним — оскільки в цьому і проявляється наша людяність, наша щирість, наша віра у Всевишнього Господа».

Пан Ісмагілов розповів, що у мечеті Ісламського культурного центру о 8-й ранку відбулася молитва і святкова проповідь. Для запобігання поширенню вірусної інфекції вірянам-жінкам і дітям рекомендували уникнути відвідування мечеті. Таким чином, прийшли здебільшого чоловіки. З метою убезпечення вірян від ризику інфікування вірусом не передбачено жодних масових заходів з нагоди святкування — винятково молитва і проповідь.

Як зазначив пан муфтій, все проводилося в аскетичному суворому форматі, адже важкі часи вимагають важких рішень.

«Дякувати Богові, більше тисячі осіб сьогодні було присутніми на святковій молитві — і це були здебільшого чоловіки, — розповів Саід Ісмагілов. — Я також знаю, що багато чоловіків мають намір робити курбан — тобто, жертвопринесення, і вже завтра (1 серпня 2020 р. — ред) ми будемо роздавати нужденним м’ясо жертовних тварин.

Пан муфтій також нагадав про мусульманські традиції святкування, до дотримання яких він закликав людей. Зокрема висловивши прохання про святкування в родинному колі, вдома. Попри те, що мусульманські свята традиційно відзначають родиною, у минулі роки послідовники ісламу, які співіснують з іншими членами суспільства, які мають інші релігійні погляди, намагалися зробити щось особливе для мусульман…

«Маємо велику надію, що людство подолає цей виклик, цю хворобу — і наступного року ми повернемося до традиційного широкого формату відзначення мусульманських свят», — оптимістично зазначив шейх Саід.

Наш кореспондент зауважив, що цього року обидва великі свята — Рамадан-Байрам, і Курбан-Байрам — припали на дні благословенної п’ятниці і запитав — чи вбачають послідовники ісламу в цьому добрий знак? І чи буде сьогодні джума-намаз, чи мусульмани можуть вважати такою святкову вранішню молитву зі святковою проповіддю?

«Ні, в цьому нічого особливого ми не вбачаємо — оскільки, мусульманські свята припадають на п’ятницю не вперше, тож це для нас звичайна річ. У п’ятницю мусульманська спільна молитва — джума-намаз — відбувається завжди, коли свято припадає на цей день, і сьогодні також, іншаалла», — відповів пан муфтій.

Раніше муфтій на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук опублікував звернення до одновірців з нагоди свята.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.