Саід Ісмагілов: «Нам Богом судилося жити в доленосний момент, ми всі — учасники саги про зіткнення світів»

Саід Ісмагілов: «Нам Богом судилося жити в доленосний момент, ми всі — учасники саги про зіткнення світів»
Муфтій Саід Ісмагілов
10.05.2022
Оцініть статтю: 
(45 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов переконаний: російсько-українська війна точиться не за територію, не за ресурси, не за людей, а за сенси та ідеї.

Свою думку духовний лідер українських мусульман висловив та обґрунтував у дописі на своїй фейсбук-сторінці.

«Зіткнення світів почалось. Ця війна вже має онтологічний світоглядний характер. Вона не за територію, не за ресурси, не за людей, а за сенси та ідеї. Це наочно видно за діями окупантів. Вони в першу чергу знищують українські назви міст, прибираючи з дороги вказівник „Маріуполь“ і встановлюючи замість нього „Мариуполь“. Різниця в одну літеру „і“, але вона для окупантів — принципова. Це свідчить про намір знищити українську мову. Ворог не хоче визнавати за українцями права мати свою мову, свою культуру, свою національну ідентичність, свою церкву (як і мусульманське духовне управління) і, звісно, свою державу», — пише Саід Ісмагілов. 

Муфтій привертає увагу до того факту, що в розумінні росіян українці не існують як окрема самодостатня нація, що агресор прагне знищити український культурний спадок, позбавити багатонаціональний народ України його розмаїття мов та ідентичностей, релігійних і громадянських свобод — натомість насаджуючи світогляд рабства, диктатури, насильства, радянщини та імперськости: 

«Ми всі маємо усвідомити: в головах росіян ми не існуємо як окрема нація, і нас будуть фізично знищувати лише за те, що ми українці, а ті, що погодяться бути „русскими“ — стануть третьосортними холопами безрідними, яких примусово використовуватимуть для подальших війн.

Другий аспект — це перейменування міст: ми відновлюємо історичні назви міст, не пов‘язані з червоним терором; вони, захоплюючи населений пункт, намагаються дати йому радянську назву за іменем якогось більшовицького ката.

Третій аспект — знищення українського культурного спадку та відновлення назв і пам’ятників часів комуністичної ідеології Радянського Союзу. На Київщині окупанти спалили музей Марії Примаченко. У Маріуполі розбомбили та розграбували музей Куїнджі. На Харківщині знищили музей Григорія Сковороди. У передмісті Маріуполя загарбники демонтували пам’ятник гетьману Петру Сагайдачному. Проте в Новій Каховці встановили пам’ятник Леніну, Нікольське перейменували на „Володарское“, а до 9 травня перейменували Луганськ на „Ворошиловоград“.

Не лише українці, а й цілий світ має розуміти, що прийшов час лобового зіткнення модернової культури прав і свобод з культурою диктатури й насильства. Це війна світоглядна. З одного боку, лінії фронту — в Оріхові, Попасній, Ізюмі, Маріуполі, Харкові, Рубіжному, Авдіївці — стоїть світогляд культурних і релігійних прав і свобод, вільного ринку, прав нацменшин, збереження мов та ідентичностей, вільні вибори, громадянське суспільство. А з другого боку фронту стоїть світогляд рабства, диктатури, насильства, радянщини та імперськости, знищення мов, культур і релігійних свобод.

На лінії фронту не існує напівтонів і компромісів. Повірте, я зараз тут і я знаю, що кажу. Коли на школу або театр, у якому переховуються жінки й діти, цілеспрямовано скидають багатотонну бомбу, і ви дістаєте розірвані трупи дітей вашої країни, у вас не може бути фрази: «Не все так однозначно». Ні, на війні все однозначно. Тут не існує напівтонів. Вся Україна тепер — лінія фронту, і якщо бомба, снаряд або ракета не прилетіла на ваших дітей, то це не означає, що вона не прилетить, бо з того боку вже вирішили, що вас, вашої культури, мови, церкви, мечеті, вашого народу, ваших прав і свобод уже не існує.

Яскравий приклад — як російські муфтії Крганов та Гайнутдін уже привласнили собі мечеті і громади на окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Ще тривають бої, а окупанти вже мародерять на окупованій території, бо в їхній свідомості нас не існує. Тож або ми, українці, переможемо і збережемо себе, або нас усіх знищать і поневолять». 

Муфтій ДУМУ «Умма» констатує: зіткнення світів почалося, але це не зіткнення світу ісламу і світу християнства — це зіткнення цивілізації свободи і цивілізації рабства:

«І Україну цивілізація рабства обрала першим плацдармом наступу на вільний світ. Першим, але не останнім. Нам Богом судилося жити в доленосний момент, ми всі — учасники саги про зіткнення світів».

Нагадаємо, раніше муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов  прокоментував інформацію російської пропаганди про підтримку мусульманськими муфтіями війни проти України.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.