Серед Народних Героїв України − ім’я Решата Аметова

Серед Народних Героїв України − ім’я Решата Аметова
18 ноября на Чонгаре торжественно вручат ордена Народных Героев Украины
Серед Народних Героїв України − ім’я Решата Аметова
Решат Аметов – в списке тех, чье мужество будет отмечено орденом Народный Герой Украины
Серед Народних Героїв України − ім’я Решата Аметова
Нагорода виконана в двох модифікаціях − з червоно-чорною стрічкою на колодці − для воїнів, з жовто-блакитною − для волонтерів та медиків
Серед Народних Героїв України − ім’я Решата Аметова
Серед Народних Героїв України − ім’я Решата Аметова
Серед Народних Героїв України − ім’я Решата Аметова
13.11.2015
Оцініть статтю: 
(538 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Нагородження воїнів, волонтерів та медиків, які виявили мужність, стійкість і патріотизм під час захисту інтересів України відбудеться 18 листопада на Чонгарі. Серед тих, хто удостоєний звання та ордена «Народний Герой України», і кримський татарин Решат Аметов. Його нагородять посмертно.

Про це йдеться в публікації волонтера та активіста, одного з авторів ідеї заснування народної нагороди Андрія Боєчка в соцмережі Фейсбук:

− 18 листопада ми проведемо 11 нагородження орденом Народний Герой України. Воно відбудеться на Чонгарі! Нижче − список воїнів, волонтерів та медиків, яких обрала нагородна рада, − пише Боєчко.

У списку нагороджених − й ім’я кримського татарина, який не побоявся відкрито висловити свою позицію:

− Решат Аметов. Посмертно. Кримський татарин був викрадений з площі Леніна біля будівлі Радміну Криму за те, що проводив одиночний пікет. Його тіло знайшли 15 березня.

Серед представлених до нагороди посмертно також − медик Влад Ковальов (лікар і боєць батальйону «Херсон»), майор Євген Півень (79 бригада, офіцер управління) і молодший лейтенант Сергій Амброс «Сіромаха», (полк «Азов», доброволець з Черкас).

Особисто нагороди отримають:

Андрій Брошко − прикордонник, майор. Прийняв перший бій на заставі Свердловськ. Вивів її з оточення зі зброєю і без втрат. Воював у Станиці Луганській. Коли їх накрили градами, втратив багатьох бійців. Зібрав кожного. Відвіз додому. І був на кожних похоронах. Зараз допомагає родинам. Контужений. Продовжує службу на кордоні.

Антон Сильченко − водій-механік БМП-2 в 1 роті 30 окремої механізованої бригади. В АТО потрапив в березні 2015 р. Будучи важко пораненим в бою 3 червня 2015 р. під Дебальцевим (осколкові поранення обох ніг, пробита наскрізним пораненням стопа, осколкове поранення в хребет), Антон сів за кермо БМП-2 і вивіз на відстань більше 10 км важко поранених солдатів − Євгенія Поплавського, Дмитра Блохіна, Сергія Улітенкова. Завдяки його подвигу всім важко пораненим вдалося надати медичну допомогу, і всі вони вижили. Після лікування та реабілітації Антон повернувся до виконання обов’язків на передовій у складі свого підрозділу.

Андрій Прометний «Прометей» − командир відділення 2 роти 1 батальйону 79 бригади. Керував захистом нового терміналу. Потім було Дебальцеве. Сержант, який отримав два ордени «За мужність».

Віка Христенко — волонтер. Вивозила і розселяла сім`ї з Криму. Відправила найцінніше устаткування картографічного центру МО з Сімферополя сюди (на підконтрольну Україні територію − ред.). «Мама морпіхів».

Про Вікторію Христенко пише на своїй сторінці в Фейсбук і головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко:

− … У листопаді 2015 р. «одягала» в секторі М 32 моряків, яким забули видати зимову форму. Особисто причетна до нашого жорсткого демаршу осені 2014, який не дозволив перенести штаб-квартиру ВМСУ з Одеси.

Кандидатури на нагородження затверджуються після широкого обговорення в суспільстві. Як йдеться у зверненні до користувачів соціальних мереж Андрія Боєчка, що опублікував список воїнів, волонтерів та медиків, яких вибрала нагородна рада (у складі нагородної ради − і знаменита Аміна Окуєва − ред.):

− Прошу вас ознайомитися з цим списком і висловити свою думку про Героїв. Всі ми люди і можемо помилятися. Можливо, хтось зі списку не гідний високого звання «Народний Герой». Для цього і звертаємося до вас за допомогою і консультацією. Як завжди ми робимо це відкрито і публічно. Після 18 листопада претензії і спростування ми приймати не будемо.

Нагадаємо, орден «Народний Герой України» − українська недержавна нагорода, заснована в 2015 році з ініціативи волонтера Андрія Боєчка та ювеліра Дмитра Щербакова.

Нагорода виконана в двох модифікаціях − з червоно-чорною стрічкою на колодці − для воїнів, з жовто-блакитною − для волонтерів та медиків. Сам орден виготовлений зі срібла 925 проби, кожна нагорода має індивідуальний номер та елементи захисту. Всього було виготовлено більше 100 орденів. Срібло збирали представники 16 країн світу та українські громадяни. Наприклад, боксер В’ячеслав Узєлков передав для виготовлення Орденів для народних героїв свій спортивний трофей − срібну медаль Чемпіонату Європи з боксу 2002 року.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.