Стамбульський парк відкритий в Одесі

Стамбульський парк відкритий в Одесі
© Сайт Президента України: Стамбульський парк відкритий в Одесі
Стамбульський парк відкритий в Одесі
© Сайт Президента України: Стамбульський парк відкритий в Одесі
Стамбульський парк відкритий в Одесі
Стамбульський парк відкритий в Одесі
29.05.2017
Оцініть статтю: 
(305 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

26 травня в Одесі відбулося відкриття Стамбульського парку, приурочене до 20-річчя встановлення побратимських зв’язків зі Стамбулом.

В урочистому заході взяв участь Президент Петро Порошенко, а також мер Стамбула Кадір Топбаш і мер Одеси Геннадій Труханов.
Глава держави, як передає офіційний сайт Президента, наголосив на важливості відкриття Стамбульського парку і зазначив, що це тільки початок більш масштабної українсько-турецької взаємодії:

— З моменту проголошення нашої незалежності дві країни пов’язували дружні і добросусідські відносини. Згодом вони переросли в стратегічні. І ми працюємо над поглибленням партнерства. У нас є дуже серйозний потенціал для двостороннього співробітництва в сфері торгівлі, інвестицій, розвитку в гуманітарній сфері, галузі освіти та культури.

Петро Порошенко висловив переконання, що активна ділова присутність Туреччини в Одесі, початок прямого поромного сполучення між портом Хайдарпаша в Стамбулі та Одесою є дуже важливим. Він окремо відзначив міжрегіональне співробітництво, контакти на рівні міст і областей, зокрема Одеси та Стамбула.

— Переконаний, що і сьогодні Одеса і Стамбул, два міста, які є воротами у світ для цілих регіонів, для своїх країн, можуть багато чого запропонувати один одному, — додав він. — Хочу висловити глибоку вдячність представникам Туреччини, які доклали зусилля для створення Стамбульського парку, що, безумовно, стане яскравою прикрасою української Південної Пальміри, — сказав Петро Порошенко.

У свою чергу мер Стамбула Кадір Топбаш передав вітання від Президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.

— Одеса виділила нам чудове місце для будівництва прекрасного парку для одеситів, і ми сподіваємося, що він стане символом дружби і братерства наших народів, — заявив мер Стамбула.

Нагадаємо, Стамбульський парк став спільним проектом міських голів Одеси і Стамбула. Він розташований на схилах Приморського бульвару, між будівлею мерії і Потьомкінськими сходами, і займає площу 2,7 га. Роботи з облаштування парку тривали з березня 2016 року. Зокрема, створені майданчики для відпочинку, дитячий та спортивний майданчики, висаджено клумби і квіткові композиції, які повторюватимуть турецькі національні орнаменти, проведено освітлення із використанням енергоефективних світильників.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.