Статус національної автономії Криму згуртує кримськотатарський народ навколо України

Статус національної автономії Криму згуртує кримськотатарський народ навколо України
© QHA: Георгій Логвинський очікує ефективної роботи новоствореної групи з розробки поправок до Конституції щодо АР Крим

Віце-президент ПАРЄ Георгій Логвинський вважає, що конституційне закріплення за Кримом статусу національної або культурної кримськотатарської автономії стане позитивним сигналом для кримських татар на півострові та згуртує їх навколо України.

Як передає кореспондент QHA, про це нардеп заявив 11 травня, коментуючи створення при Конституційній комісії робочої групи, яка розроблятиме поправки до розділу Х Конституції України «Автономна Республіка Крим» про право кримськотатарського народу на самовизначення.

На думку Георгія Логвинського, конкретика щодо майбутнього Криму повинна бути визначена вже сьогодні. Таким чином Україна не тільки дасть мотивацію патріотам, але і сама отримає гарантовану підтримку з їх боку тепер і в майбутньому.

— Під час війни найсерйозніша зброя проти ворога — це єдність і патріотизм. На сьогодні основне питання, як Україна може підтримати кримських татар, — це дати Криму статус національної або культурної автономії кримських татар. Мені здається, це змотивує єднатися тих людей, які сьогодні як заручники перебувають на території Криму. Вони заручники, які не знають, що станеться з ними завтра вранці. Але ці люди не біжать з Криму, хоча стратегія Росії — вигнати їх.

Віце-президент ПАРЄ, якого часто називають «юристом Меджлісу», підкреслив, що для кримських татар Крим є єдиною батьківщиною, і вони готові багато чим пожертвувати заради неї. У той же час кримськотатарська спільнота залишається вірною Україні, хоча Росія і намагалася на початку окупації підкупити кримських татар різними привілеями. Однак представники цього народу, навчені радянської депортацією, не повірили обіцянкам, які до того ж окупанти згодом не виконали.

Георгій Логвинський нагадав, що до Верховної Ради вже подано законопроект про статус кримськотатарського народу. Народний депутат також повідомив, що має підстави розраховувати на подальшу оперативну і конструктивну роботу з розробки змін щодо статусу АР Крим.

— Законопроект уже передбачає ці зміни, хоча для них потрібна конституційна норма. Тобто ми фактично підштовхнули Конституційну комісію до дій — у нас вже розглядається законопроект, і будьте люб’язні, щоб наш законопроект ухвалювався в динаміці і відповідно до змін в Конституцію. Я дуже сподіваюся, що найближчим часом ми побачимо єдність і патріотизм в ухваленні відповідних законодавчих актів.

Раніше агентство УНН з посиланням на заяву глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова повідомляло про те, що Конституційна комісія створила робочу групу, яка розроблятиме поправки до розділу Х Конституції України «Автономна Республіка Крим» про право кримськотатарського народу на самовизначення.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.