Студенти, які вступили у кримські виші до окупації, можуть перевестися на материк

Інна Совсун, заступник міністра МОН
11.02.2016
Оцініть статтю: 
(390 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Кримчани, які стали студентами до початку окупації півострова, можуть в будь-який момент перевестися до ВНЗ на підконтрольній Україні території. Про це на брифінгу повідомила заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

За її словами, раніше указом Міносвіти були передбачені терміни, в які студенти могли переводитися. Тепер вони скасовані.

− На жаль, ми не можемо підтвердити факт вступу тих, хто став студентом після 2014 року. Крім того, ми не визнаємо жодних документів, у яких вказані Республіка Крим, Російська Федерація, − уточнила Совсун, слова якої цитує видання «15 хвилин».

Говорячи про квоти для кримських випускників в українських вишах, заступник міністра висловила надію на те, що Верховна Рада затвердить відповідне рішення.

− Але це не означає, що кримчани не складатимуть Зовнішнє незалежне тестування, − уточнила вона. − Ми розуміємо, що вони навчалися за дещо іншим програмам і не можуть конкурувати з українськими випускниками, тому Міносвіти просить Верховну Раду виділити квоти у ВНЗ для кримчан, в рамках яких вони змагатимуться один з одним.

Також на брифінгу міністр освіти і науки України Сергій Квіт нагадав, що робота над перенесенням Таврійського національного університету імені Вернадського триває. «Сподіваюся, він стане 19 університетом, який ми перенесли з окупованої території», − заявив міністр.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.