Створення Кримськотатарської автономії — у пріоритеті для Верховної Ради

Створення Кримськотатарської автономії — у пріоритеті для Верховної Ради
Рефат Чубаров

«Законопроект № 6315 „Про статус кримськотатарського народу в Україні“, зареєстрований 7 квітня поточного року, — серед законопроектів, пріоритетних для розгляду», — повідомив в коментарі QHA голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

— Законопроект зареєстровано. Він внесений до списку пріоритетних питань, що готують профільні комітети. На жаль, цілком список ще не ухвалений, але, сподіваюся, за тиждень-півтора його ухвалять. У будь-якому разі на цій сесії даний законопроект буде розглянуто, — сказав голова Меджлісу.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що визначення політичного статусу Автономної Республіки Крим як національно-територіальної автономії кримськотатарського народу, створеної в межах території Кримського півострова в складі суверенної і незалежної української держави виправить правовий нонсенс, що виник у лютому 1991 року зі створенням автономії Криму за територіальною ознакою, коли цілком зігнорували права на самовизначення корінного народу півострова.

На думку авторів законопроекту, його ухвалення кардинально посилить позиції України на міжнародному рівні в питаннях деокупації Криму, що його корінний народ реалізує своє право на самовизначення відповідно до норм міжнародного права та в складі суверенної і незалежної України.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.