Сутність, стратегія і механізми реалізації сімейної політики України: мусульманки взяли участь у IV Всеукраїнському сімейному форумі

Сутність, стратегія і механізми реалізації сімейної політики України: мусульманки взяли участь у  IV Всеукраїнському сімейному форумі
Сутність, стратегія і механізми реалізації сімейної політики України: мусульманки взяли участь у IV Всеукраїнському сімейному форумі
04.03.2019
Оцініть статтю: 
(192 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Сімейний рух України за підтримки Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій, Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України»  1 березня 2019 року провели у Києві IV Всеукраїнський форум сім’ї.

До участі у заході запрошено керівництво держави, урядовців, парламентарів, науковців, журналістів, освітян; представників громадськості, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, релігійних організацій, батьківських комітетів, просімейних, дитячих і молодіжних організацій з усіх областей України.  

Мусульманську спільноту представляли виконувач обов’язків голови Ліги мусульманок України Ольга Фриндак і голова громадської жіночої організації «Мар’ям» Ерада Самія.

Зі словами вітання до присутніх на Форумі звернувся Президент України Петро Порошенко.

«Сім’я для кожної людини, особливо для віруючої, має надзвичайно велике значення. Адже саме родина забезпечує єдність українського народу, завдяки якій ми долаємо агресора, який вдерся на нашу землю на сході. Сім’я сприяє зміцненню духовного фронту українського суспільства», — звернувся до учасників заходу Глава держави.

Президент України повідомив про те, що після цього заходу їде на схід, зазначивши, що привітає від імені учасників заходу воїнів, які боронять не лише державу, а й спокій родин кожного українця.

«Дозвольте мені під час регіональної поїздки на передову, у прифронтову зону, привітати від вашого імені воїнів, які боронять Україну і кожну сім’ю», — сказав пан Порошенко.

Петро Олексійович подякував організаторам форуму. «Такі заходи — надзвичайно потрібні, оскільки мають правильний соціальний ефект, подаючи сигнал українцям, віруючим людям про те, що нам необхідно зміцнювати родину. Адже міцна родина — міцна Україна», — зазначив Президент.

Як нагадують організатори, захід проводиться не вперше. Минулорічний Всеукраїнський форум сім’ї став початком системної роботи щодо захисту сімейних цінностей в Україні. Зокрема, проведено 16 обласних Форумів сім’ї;  66 рад різних рівнів (у тому числі 12 обласних рад) звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з вимогами щодо захисту інтересів сім’ї; у 60 містах провдено марші «За сім’ю», участь у яких взяло понад 200 тис. громадян; зупинено спроби ратифікації Стамбульської конвенції, яка зобов’язує включити до українського законодавства поняття «сексуальна орієнтація», «гендерна ідентичність» й інші похідні поняття, що перекручують розуміння жіночої і чоловічої статі;  заблоковано процес розробки закону про легалізацію цивільних партнерств для одностатевих пар в Україні, який був передбачений Планом дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року. У промовах багатьох присутніх акцентувалася увага на гострій необхідності максимальної активізації просімейних сил України.

“Настав переломний момент – потрібно провести всеукраїнську мобілізацію усіх, хто відстоює сім’ю, аби не втратити останню можливість зупинити просування збочень”,  - ця теза в тому чи іншому формулюванні червоною ниткою проходить через виступи учасників заходу.

У рамках Форуму відбуваються пленарні засідання і здійснюється робота тематичних секцій, розробляється глобальна стратегія сімейного руху. На першому пленарному засіданні  “Українська сім’я - виклики та завдання на 2019 рік” було озвучено підсумки аналітичного дослідження сучасного стану інституту сім’ї. Було озвучено позицію високопосадовців і політичних діячів й описано рівень їх  готовності до реагування на поточні виклики в сфері сім’ї; розглянуто питання про ідеологічні і моральні засади розвитку держави в контексті формування і реалізації сімейної політики. Учасники обговорили питання щодо механізмів впровадження різноманітних ініціатив, які впливають на якість сім’ї в контексті зменшення розлучень, виховання відповідального батьківства, покращення демографічної ситуації тощо.

Також проведено такі панельні дискусії: “Потенціал владних повноважень у питаннях підтримки сім’ї” і “Кращі практики організації роботи обласних осередків Національного сімейного руху”.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.