Рустема Муедінова, свідка затримання кримського татарина Беляла Аділова невідомими особами під будівлею так званого Верховного суду Криму, близько двох годин утримували у Залізничному райвідділі поліції Сімферополя.
Відразу після викрадення Муедінов вирушив до найближчого ОВС написати заяву про викрадення Аділова. Там уточнили його особисті дані, після чого спробували зняти відбитки пальців і переписати номери з телефонної книги.
Про це повідомляє КримSOS з посиланням на розповідь Муедінова кореспонденту QirimInfo:
— Я пішов туди з метою подати заяву, щоб відреагували на викрадення мого знайомого. Його при нас викрали люди в масках без розпізнавальних знаків, не представившись і не сказавши, куди і чому його везуть. Капітан поліції проводив опитування, питав, як все відбувалося, взяв мої особисті дані — де проживаю, працюю. Далі хотіли взяти відбитки пальців і номери з телефонної книги. Стверджували, що це стандартна процедура і що її всі повинні проходити. Але в цей момент мені зателефонував юрист і сказав, що це не обов’язково, — розповів Муедінов.
Як раніше повідомляв Іслам в Україні, 29 березня вранці п’ятеро невідомих в масках вивезли
Адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці в соцмережі Facebook опублікував відео, зняте одним з присутніх біля Верховного суду. Люди в камуфляжній формі і балаклавах проігнорували прохання показати документи, вибили камеру з рук того, хто фіксував на камеру фактично викрадення людини, і відвезли Аділова в
Тим часом на
Українські, міжнародні правозахисні організації відзначають значне погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. Переслідування кримських татар за їх мирний протест проти окупації Росією Криму триває. Вони зазнають утисків, затримань, піддаються кримінальному переслідуванню за свої думки і дії.
Окупаційна влада також переслідує українців. Так, на минулому тижні на допит в ФСБ в Сімферополі викликали активістів Українського культурного центру.