Ситуація з правами людини в АР Крим залишається вкрай складною — доповідь ООН

В окупованому Криму б’ють та катують людей
Обшук у домі мусульманина Алієва Мусліма Нурієвича, Крим
Окупований Донецьк
Окупований Луганськ
Окупований Донецьк
Зейд Раад аль-Хусейн
09.03.2016
Оцініть статтю: 
(377 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

 

У черговій доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні йдеться про те, що попри зменшення кількості цивільних жертв на сході України протягом останніх декількох місяців, конфлікт істотно впливає на повсякденне життя мирних громадян, особливо на територіях, які контролюються озброєними групами: зростають почуття відчаю та ізоляції.

— Серед величезної кількості людей — більше трьох мільйонів в цілому — існує жахливе відчуття фізичної, політичної, соціальної та економічної ізоляції та покинутості. Вони потребують більшого захисту та підтримки, — заявив Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.

Доповідь, що охоплює період з 16 листопада 2015 р. по 15 лютого 2016 р., приділяє особливу увагу щоденній боротьбі за виживання людей, які мешкають поблизу лінії зіткнення.

— Я стривожений тим, що немає простору для діяльності громадянського суспільства, вразливістю людей, позбавлених волі, перед утисками, недотриманням законів на територіях, які контролюються озброєними групами, — підкреслив Зейд.

Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим, статус якої визначено Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 68/262, залишається вкрай складною. Згідно з доповіддю, кримські татари, які беруть участь у демонстраціях, піддаються переслідуванням, а кримські татари в цілому — арештам за ймовірне членство у «терористичних» організаціях. Значним і тривожним кроком стало подання «прокурором» півострова до Верховного Суду Криму позовної заяви з проханням визнати Меджліс екстремістською організацією та заборонити його діяльність.

Доповідь містить опис того, як нещодавня хвиля арештів у самопроголошеній «Донецькій народній республіці» ще більш стримує бажання людей реалізовувати і без того серйозно обмежене право на свободу вираження поглядів, релігії, мирних зібрань та асоціацій. Відповідно до доповіді ООН, перемир’я на сході України лишається крихким. Повідомляється про порушення режиму припинення вогню, постійні невибіркові обстріли, наявність протипіхотних мін та вибухонебезпечних пережитків війни.

У період з 16 листопада 2015 р. по 15 лютого 2016 р. жертвами конфлікту на сході України стали 78 мирних жителів, довівши загальну кількість жертв з початку конфлікту до більш ніж 30 000 осіб, серед яких, як мінімум, 9 160 вбитих та 21 000 поранених.

Повна версія звіту доступна за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.