Тернистий шлях до мрії: відкриття ІКЦ і мечеті у Сєвєродонецьку

30.09.2019
Оцініть статтю: 
(162 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У Сєвєродонецьку (місто у Луганській області України) з 2008 року існує релігійна громада «Бісмілля», яку очолює імам Тємур Берідзе.

Усі ці роки мусульмани мріяли про Ісламський центр, простору мечеть, адже на молитви й обговорення своїх питань збиралися здебільшого в оселі пана Тємура.

Увесь цей час імам не лише плекав надії, а робив усе, щоб заповітна мрія вірян стала здійсненною і наблизилася та подія, яка відбулася у неділю, 29 вересня 2019 року.

А трапилося таке: у Сєвєродонецьку за адресою Гвардійський проспект, 10-А у присутності муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» шейха Саіда Ісмагілова, імамів мечетей і представників громад з усіх міст України, представників державної і місцевої влади, зокрема заступника голови Луганської обласної державної адміністрації Катерини Безгинської, представників інших релігійних організацій і церков (зокрема, керуючого Луганської єпархії ПЦУ єпископа Луганського і Старобільського Афанасія (Яворського), громадських активістів, журналістів і містян урочисто відкрили ІКЦ і мечеть.

Під час офіційної церемонії муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов вручив імамові Тємурові медаль «За служіння ісламу та Україні» за багаторічну самовіддану працю на користь України та мусульман України, за вагомий внесок у відродження і становлення ісламу у Луганському регіоні.

«Я дуже вдячний Всевишньому, що опинився у цьому регіоні й очолив громаду, і радий бути присутнім на цій важливій події, заради настання якої ми робили все можливе упродовж усіх одинадцяти років існування громади «Бісмілля», — висловлює слова подяки Тємур Берідзе. — Я дуже вдячний Аллагові за те, що Він саме мені подарував такий шанс, тому все своє життя я присвячуватиму служінню громаді і розвиткові Центру і робитиму все для того, щоб він був одним з передових і найкращих в Україні, а наші прихожани були найкращими!»

Як сказав представник ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Хамза Іса нашому кореспондентові ще до початку офіційної церемонії, відкриття Ісламського культурного центру у Сєвєродонецьку — велика радість для мусульман.

«Завдяки хорошим людям сьогодні ми, мусульмани міста, і не лише цього міста відчуваємо радість. Ми доклали багато зусиль і Всевишній нарешті винагородив нас. Дякувати Аллагові! Втілилася у життя наша багаторічна мрія — відкрито першу в історії Сєвєродонецька мечеть, про яку ми мріяли понад десять років…»

…До початку урочистої церемонії відкриття ІКЦ — ще півдня.

Ірма, донька сєвєродонецького імама, завершувала роботу над оформленням невеликої фотовиставки.

На світлинах, які дівчина розміщувала на стенді, зафіксовано миті з життя громади «Бісмілля»… Ось мусульмани проводять спільну молитву, ось — іфтар у місяць урази, а на цій світлині послідовники ісламу з представниками Асоціації громадських організацій осіб з інвалідністю Луганської області, з якими у них склалися не лише ділові відносини, а багаторічна дружба. А на цій світлині — мусульмани з допомогою для благодійного фонду «Діти райдуги». Ось кадр, на якому мусульмани у хаджі до благословенної Мекки, а на цьому — передають шкільне приладдя вихованцям кремінської школи-інтернату…

Не відволікаючись від роботи, дівчина відповідає на запитання кореспондента видання «Іслам в Україні», висловлюючи свої емоції, які переповнюють її, адже здійснилася мрія не лише її батька, а й усієї громади сєвєродонецьких мусульман.

«Ця мечеть є єдиною на підконтрольній території Луганської області, — каже Ірма, — тож ця подія значуща не лише для братів і сестер нашого міста. Відтепер сюди приїжджатимуть віряни з усіх навколишніх міст, зокрема і з окупованої території. Ми постійно проводимо різні цікаві заходи не тільки для наших прихожан, а й для гостей з інших країн. Ми радо зустрічаємо нових гостей, які прагнуть ознайомитися з ісламом, традиціями і життям мусульман, тому плануємо проводити ще більше лекцій, бесід, «круглих столів» і «днів відкритих дверей». Втім, наші двері завжди відчинені для всіх, хто приходить до нас з щирим серцем, адже ми любимо і поважаємо всіх, прагнучи зробити внесок у справу зміцнення міжрелігійного миру, злагоди і співпраці!»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.