Товариство «Бірлік» презентувало монети з тамгою та трибузом

Товариство «Бірлік» презентувало монети з тамгою та трибузом
© QHA:
20.09.2017
Оцініть статтю: 
(473 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В Ічнянському районі Чернігівської області нещодавно було зареєстроване Товариство українсько-кримськотатарської дружби «Бірлік» (єдність). Його ініціатором і керівником став патріот і громадський діяч, голова ГО «Підприємець Ічнянщини», власник кінного театру і відомої не лише в області садиби «зеленого» туризму «Соколиний хутір» Микола Череп.

З цієї нагоди днями в агенції «Укрінформ» відбулася прес-конференція «Регіональна ініціатива солідарності з кримськотатарським народом: утворення Ічнянського районного товариства українсько-кримськотатарської дружби „Бірлік“ на Чернігівщині», участь у якій взяли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, радниця міністра інформаційної політики Юлія Каздобіна, координатор Таврійської гуманітарної платформи Андрій Іванець.

Як символ співпраці українців і кримських татар на заході були представлені символічні монети, на яких зображені український тризуб і кримськотатарська тамга.

— Об’єднання українського тризуба і кримськотатарської тамги дуже важливе як символ відродження козацької культури та історії України разом із тими, хто бореться за відродження кримськотатарського народу, — пояснив Микола Череп. — Ми відроджуємо свою культуру, відроджуємо рідну Україну, щоб наші онуки розуміли, як українці разом з кримськотатарським народом, разом з іншими народами борються за перемогу…

Глава Ічнянського районного товариства українсько-кримськотатарської дружби «Бірлік» вручив сувенірні монети й відповідні сертифікати голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову і координатору організації «Таврійська гуманітарна платформа» Андрію Іванцю як однодумцям і сподвижникам, які допомагали у створенні організації.

Рефат Чубаров наголосив на важливості роботи товариства у зміцненні українського суспільства і взаємодовіри між народами, високо оцінив ініціативу і подякував Миколі Черепу і його однодумцям за роботу названої громадської організації.

Як повідомляв Іслам в Україні, на відзначення 358 річниці Конотопської битви в Україні серед інших меморіальних заходів на місці, де йшла битва, вперше в історії нашої країни звучали слова мусульманської молитви — дуа за загиблими у 1659 році кримськотатарськими воїнами.

А 26 липня цього року в селі Крупичполе на Ічнянщині було встановлено пам’ятну дошку на камені, присвячену воїнам Кримського ханства та їх українським союзникам.

© Укрінформ
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.