В Україні розпочалася реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання для абітурієнтів з тимчасово окупованого Росією Криму.
Також «Урядовий контактний центр» (УКЦ) отримав технічне оснащення для гарячої лінії з доступу до освіти для жителів тимчасово окупованих територій.
Вартість пробного ЗНО для учасників із Миколаївської, Херсонської областей, АР Крим і м. Севастополь становить 225 грн.
«Зазначимо, що цьогоріч вартість проведення пробного ЗНО стала дещо вищою, порівняно з попереднім роком. Чому так? По-перше, це зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань; по-друге, підвищенням оплати праці працівників І тарифного розряду», — йдеться в повідомленні на сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти, де можуть зареєструватися мешканці Херсонської, Миколаївської області та АР Крим і м. Севастополь. Щодо осіб, які проживають на території інших областей України, то вони можуть зареєструватися через сайти відповідних регіональних центрів.
Зазначається, що через складну ситуацію з поширенням Сovid-19 у 2021 році кожний учасник/кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для пробного ЗНО, а отже, кількість тестувань значно зменшується, внаслідок чого одиниця послуги стане суттєво дорожчою.
«Зауважимо, що наразі оплата праці осіб, залучених до проведення пробного ЗНО, — не висока, проте кількість таких працівників — значна і кожен із них працює не менше п’яти годин. Не варто забувати і про процедуру оцінювання й отримання результатів. Зокрема під час проведення пробного ЗНО буде утворено експертні комісії з питань встановлення порогу «склав/не склав» і визначення результатів учасників пробного ЗНО за рейтинговою шкалою 100–200 балів та експертні комісії з питань визначення результатів учасників пробного ЗНО за шкалою 1–12 балів. А для того, щоб кожний учасник/кожна учасниця міг/могла отримати свій результат в означених рейтингових шкалах, ми підтримуємо роботу сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання», — роз’яснюють на сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти.
«Український і регіональні центри оцінювання якості освіти розуміють негативні наслідки підвищення вартості пробного ЗНО для здобувачів освіти, — йдеться у повідомленні. — З огляду на це ми намагаємося компенсувати ці наслідки додатковими можливостями для учасників».
Як зазначено у повідомленні-роз’ясненні, уже ухвалено рішення про те, що кожний учасник/кожна учасниця пробного ЗНО зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021 і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів.
Крім того, Український центр оцінювання якості освіти і ГС «Освіторія» за підтримки МФ «Відродження» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021: експерти Українського центру докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал на ЗНО.
Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудуться 10 квітня 2021 року.
Отже, у 2021 році можна буде ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).
Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року.