Турецький каліграф провів майстер-клас в Українській академії друкарства

©️Українська академія друкарства/фейсбук
©️Українська академія друкарства/фейсбук
©️Українська академія друкарства/фейсбук
©️Українська академія друкарства/фейсбук
©️Українська академія друкарства/фейсбук
©️Українська академія друкарства/фейсбук
©️Українська академія друкарства/фейсбук
©️Українська академія друкарства/фейсбук
©️Українська академія друкарства/фейсбук
25.09.2019
Оцініть статтю: 
(115 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Українська академія друкарства (УАД) продовжує плідну співпрацю з учасниками цьогорічного книжкового фестивалю «26 Book Forum», що тривав у Львові з 18 по 22 вересня 2019 року.

Зокрема, 23 вересня на запрошення старшого викладача кафедри графічного дизайну та мистецтва книги Ярослава Куця до академії завітав професійний турецький каліграф Шехмус Качан, який прибув до Львова на офіційне запрошення директора Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада — Аміна аль-Касема.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Української академії друкарства у соцмережі Фейсбук.

Як повідомляється, під час зустрічі із студентами і викладачами академії каліграф Шехмус Качан розповів про кропітку роботу турецьких майстрів.

«За мусульманськими традиціями, майстром каліграфії може стати лише та людина, яка вивчала мистецтво письма впродовж восьми років, має благословення свого наставника й офіційний дозвіл для подальшої діяльності», — зазначає каліграф.

Гості представили унікальні інструменти, за допомогою яких уже впродовж кількох тисячоліть наносяться ісламські шрифти, а також провели майстер-клас зі створення текстів в османській традиції.

Учасників заходу вразила майстерність і вишуканість оформлення сучасного видання Корану, яке колеги зі Стамбула привезли на «26 Book Forum».

Унікальність цієї книги полягає у тому, що весь текст був написаний вручну, а потім був ретельно відсканований й оцифрований.

У такий спосіб турецькі видавці змогли передати усе багатство культурних традицій свого народу і продемонструвати вміння своїх майстрів.

Кафедра графічного дизайну та мистецтва книги планує і надалі співпрацювати з Шехмусом Качаном, обмінюватися досвідом і збагачувати свої професійні вміння.

Довідка: Українська академія друкарства — правонаступниця Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова, історія якого розпочалася у 1930 році. Саме тоді були об’єднані поліграфічні факультети Київського і Харківського художніх інститутів і створений єдиний вищий навчальний заклад для вишколу кадрів поліграфії і видавничої справи.

Урочисте відкриття відбулося 2-го грудня 1930 року у Харкові.

Із 1945 року відкривається нова сторінка в історії УПІ: інститут переводиться до Львова.

30 червня 1994 року на базі УПІ створена Українська академія друкарства — вищий навчальний заклад 4-го рівня акредитації.

Українська академія друкарства була нагороджена бронзовою медаллю на восьмій міжнародній виставці навчальних закладів «СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ — 2005».

У 2006 році Українській академії друкарства присвоєно почесне звання «Лідер сучасної освіти», а у 2007 році УАД нагороджено бронзовою медаллю на Х міжнародній виставці у номінації «Інтеграція науки і освіти у вищому навчальному закладі».

У тому ж 2007-му УАД знов присвоєно звання «Лідер сучасної освіти» за багаторічну науково-педагогічну діяльність з інноваційного розвитку освіти України.

У 2010 році академію нагороджено п’ятьма золотими медалями у різних номінаціях. Тоді ж навчальному закладові присвоєно почесне звання «Лідер сучасної освіти».

Українська академія друкарства у 2013 році організувала і провела Міжнародний форум поліграфістів та вищих навчальних закладів, які готують фахівців для видавничо-поліграфічної галузі (InPEQ).

У форумі взяли участь провідні фірми у галузі поліграфічного машинобудування і технологій з Німеччини, Австрії, Фінляндії, Швейцарії, зокрема Man Roland, Muller Martini, Canon Europe, Procemex та інші.

Також участь у заході взяли ВНЗ з Польщі, Росії, Греції, Хорватії, Болгарії, Словенії, Румунії, Сербії й інших країн.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.