У Дніпрі презентовано проєкт мечеті

У Дніпрі презентовано проєкт мечеті
© gorod.dp.ua : Проєкт відновлення мечеті на вул. Херсонській, 3, м. Дніпро
У Дніпрі презентовано проєкт мечеті
© gorod.dp.ua : Проєкт відновлення мечеті на вул. Херсонській, 3, м. Дніпро
У Дніпрі презентовано проєкт мечеті
У Дніпрі презентовано проєкт мечеті
16.03.2021
Оцініть статтю: 
(70 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

На черговому засіданні містобудівної ради Дніпра презентовано проєкт будівництва й реконструкції Ісламського духовно-культурного центру. Він має розміститися в історичній будівлі за адресою вул. Херсонська, 3, де в 1911–14 роках була відкрита перша в Катеринославі мечеть, приміщення якої 1926 року більшовики конфіскували. Довгий час духовна пам’ятка виконувала функції складу та комунальної будівлі.

Проєкт на замовлення мусульманської громади «Промінь Ісламу», представив відомий дніпровський архітектор Ігор Саєнко. Він зазначив, що замовники бажають максимально зберегти будівлю, що сто років тому була мечеттю.

Як повідомляє видання «Днепр вечерний», спонсорами будівництва стануть турецькі партнери мусульманської громади — добродійна організація «Фонд національного добробуту Криму» спільно з Турецьким агентством співпраці та координації (TİKA).

Представник релігійної громади «Промінь Ісламу» Ельвін Кадиров заявив «Кримським новинам», що на базі мечеті планують відкрити й культурно-освітній центр із класами та кімнатою-музеєм, що розповідає про культуру кримських татар. Центр, як обіцяє Ельвін Кадиров, буде цікавий і відвідувачам-немусульманам.

У Дніпропетровській області, за неофіційними даними, живуть близько 35 тис. мусульман, а в місті Дніпрі є три місця, де відправляють колективну п'ятничну молитву, але вони всі переповнені.

Як повідомляла Дніпровська міськрада, 1 червня 2018 року міський голова Борис Філатов і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров підписали меморандум про співпрацю. Основний пункт угоди — розв’язання питання про передачу будівлі Катеринославської соборної мечеті мусульманській громаді.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.