У Криму сьогодні розглянуть справи Сулейманова та Абдуллаєва

У Криму сьогодні розглянуть справи Сулейманова та Абдуллаєва
У Криму сьогодні розглянуть справи Сулейманова та Абдуллаєва
09.10.2017
Оцініть статтю: 
(342 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В окупованому Криму в так званому Верховному суді 9 жовтня плануються засідання щодо перегляду вироку Редвану Сулейманову і з продовження арешту Теймуру Абдулаєву.

Як повідомляє в соціальній мережі Facebook адвокат Еміль Курбедінов, засідання пройдуть о 10:30 і о 11:00 відповідно. Також розглядатимуться продовження арештів для інших кримських татар-мусульман Криму.

Як нагадує Курбедінов, окупанти звинуватили Редвана Сулейманова в диверсійный діяльності, а Теймура Абдуллаєва — в причетності до діяльності «Хізб ут-Тахрір» і спробі захоплення влади в Росії.

— Редван Сулейманов, який почав низку «кримських диверсантів», був засуджений до позбавлення волі і зобов’язання виплатити поромній переправі більше трьох мільйонів рублів за участь у свідомо неправдивому повідомленні про мінування аеропорту та інших об’єктів влітку 2016. Редван визнав провину (звичайно, дуже багато питань до цього визнання), але не погодився з грошовим збитком, який нібито зазнала Керченська переправа!

Теймур Абдуллаєв був заарештований у справі сімферопольського осередку «Хізб-ут Тахрір». Він звинувачується у створенні цього осередку і спробі захоплення влади в Росії (!).

Всі звинувачення абсолютно надумані, відкрито беззаконні і якоюсь мірою навіть безглузді! — пише адвокат.

Раніше Крим. Реалії повідомляв, що, Редвана Сулейманова затримали 30 липня на території аеропорту Сімферополь.

12 серпня ФСБ розіслала російським медіа відео його допиту, де той дає свідчення. На ньому він говорить, що в жовтні 2015 року в Запоріжжі його завербувала українська розвідка. За його словами, спочатку в його завдання входило збирання інформації про переміщення військової техніки. Як каже Сулейманов на відео, його куратор «Павло Миколайович» дав йому завдання влаштуватися на роботу в сімферопольському аеропорту. Пізніше перед ним нібито поставили завдання знайти на сімферопольському вокзалі та аеропорту місце для закладки вибухових пристроїв — він повинен був закласти муляж бомби і повідомити про підготовлюваний вибух російським силовикам. Він стверджує, що 30 липня він виконав це завдання.

Українська влада відзначає, що вся історія про прорив диверсійної групи в Крим є вигадкою. Генштаб Міноборони України заявив, що російські спецслужби створили цю легенду для реалізації нового етапу репресій в Криму.

Українська розвідка та інші органи влади не виклали свою версію з приводу того, ким насправді є Редван Сулейманов. Залишається загадкою, він — випадкова жертва обставин, що зазнала тортур, агент російських спецслужб або ж, дійсно, український шпигун?..

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.