У Криму відбулися обшуки ще в одній кримськотатарській родині

У Криму відбулися обшуки ще в одній кримськотатарській родині
Окупаційна влада в Криму не припиняє чинити тиск на кримських татар
У Криму відбулися обшуки ще в одній кримськотатарській родині
мішенню репресій став 33-річний житель Старого Криму Наріман Аметов
У Криму відбулися обшуки ще в одній кримськотатарській родині
У Криму відбулися обшуки ще в одній кримськотатарській родині
17.12.2021
Оцініть статтю: 
(86 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Окупаційна влада в Криму не припиняє чинити тиск на кримських татар. Особливу «увагу» російські силовики приділяють людям з активною громадянською позицією, що беруть участь в акціях на підтримку політв’язнів. 

Черговою мішенню репресій став 33-річний житель Старого Криму Наріман Аметов. На світанку 17 грудня до його оселі вдерлися непрохані гості — представники спецслужб, відвезли в невідомому напрямку Нарімана та провели в будинку обшук. 

Про те, що сталося, «Кримській солідарності» повідомили активісти й родичі незаконно затриманого. За даними родичів, обшук розпочався о 5:50 ранку й завершився о 8:30: 

«Нарімана забрали о 6:30 ранку, ще до завершення слідчих дій у його будинку, й обшук тривав без його присутности — у присутності його дружини. Самого Нарімана вивели через заднє подвір'я, і про те, що його немає в будинку, громадськість дізналася вже після завершення обшуку».

У будинку Аметових вилучили всі телефони, забрали приставку для телевізора та Коран. 

«О 6 годині прийшли, зачитали постанову про обшук — нібито чоловік причетний до вибуху в Перевальному. Його забрали ще до обшуку, куди — не відповіли. Сказали, що скоро приїде», — розповіла дружина Ельмаз Аметова. 

«На вулиці був камаз ОМОНу та мікроавтобус зі співробітниками, всередину нікого не пускали, зокрема маму сімейства. Невідомо, куди його забрали, подальша доля його — в руках співробітників силових структур. Будемо думати, які заходи вжити, щоб надати Наріманові юридичну допомогу», — додав родич Аметових Арсен Якубов. 

Також Арсен Якубов повідомив, що залишив у поліції заяву: 

«Я дзвонив у поліцію, вони приїхали в районі 12 годин, склали протоколи та опис за моїми словами. Повідомив, що в районі 6 годин я туди приїхав, бачив його о 06:11 ранку. Я його сфотографував на ґанку його будинку, потім вимкнули світло, і більше його не бачив. Після закінчення обшуку, зрозуміли, що його забрали, за словами сестрички. <…> його забрали о 6:15 через сусіднє подвір’я. Нині місце його перебування невідоме. Поліція нетвердо сказала, що його забрала ФСБ, але на питання, до Сімферополя чи куди, відповідає, мабуть, до себе в управління…» 

Наріману Аметову 33 роки, живе з дружиною та 3 дітьми: Асія — 11 років, Білял — 9 років, Амаль — 1 рік 11 місяців. 

За відгуками, Наріман Аметов не байдужий до того, що відбувається у Криму: відвідує суди, їздить до Ростова-на-Дону, бере участь у флешмобах на підтримку політв'язнів. 

ВІДЕО © Кримська солідарність: 17.12.2021 р., розповідь Ельмаз Аметової, дружини Нарімана Аметова, про обшук у їхньому домі. https://www.facebook.com/crimeansolidarity/videos/756322782427870/

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.