Меджліс кримськотатарського народу й ініціатива Kyiv QT організували та провели акцію, учасники якої оновили кримськотатарський прапор, намальований у 2015 році на бетонних плитах набережної Оболоні. Небайдужі не тільки працювали, розфарбовували величезний прапор, а й мали змогу скуштувати смачний кримськотатарський плов від мобільної кухні проєкту «Годуємо Україну. Смак Українського Криму».
Як це було — у відео на YouTube-каналі QIRIM News.
Акцію з відновлення кримськотатарського прапора провели до 9 серпня — саме в цей день у світі щороку відзначають Міжнародний день корінних народів для солідарності з тими народами, що становлять меншість на історичній батьківщині. В Україні такими визнані кримські татари, караїми та кримчаки.
2014 року Росія окупувала Крим, і багато представників цих народів мусили покинути батьківщину, або зазнали репресій загарбників, бо не бажали змиритися з тим, що сталося. Щоб привернути увагу до цієї боротьби й нагадати, що Крим — це Україна, 2015 року на набережній Оболоні активісти намалювали два величезні прапори: державний український і національний кримськотатарський.
У 2020 році обидва величні символи оновили, а цього року відсвіжили кольори обох — і українського, і кримськотатарського.
Киян на цей захід запросив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров — він і сам узяв безпосередню участь в оновленні величного прапора киримли на набережній Оболоні.
— Після того, як ми звільнимо Крим, прапором кримськотатарської автономії буде схвалено кримськотатарський прапор, — переконаний голова Меджлісу. — В Україні вже немає таких людей, які могли б сказати: «А давайте якимось чином домовимося про припинення війни за рахунок Криму. Хай воно там якимось чином залишається на 15 - 20 років». Всі політики провідні і всі наші міжнародні партнери стоять на тому, що російсько-українська війна має завершитися перемогою зі звільненням Криму. І оце те, що ми сьогодні робимо, якоюсь мірою — відображення оцих суспільних настроїв, добрих настроїв.
Як відомо, 1 липня 2021 Верховна Рада України ухвалила Закон «Про корінні народи України» (документ 1616-IX, чинний, поточна редакція — від 31.03.2023). Відповідно до нього, корінними народами України є кримські татари, караїми, кримчаки — усі вони сформувалися на території Кримського півострова.