У Києві 2 лютого до
Як передає QHA, фільм, знятий за щоденниками та свідченнями очевидців, розповідає про наповнену труднощами трагічну долю кількох тисяч солдатів і простих мирних жителів, які сховалися від німецьких військ в каменоломнях поблизу селища Аджимушкай у Криму.
На початку 1942 року радянське командування намагалося відбити Крим у німецьких загарбників, висадивши десант у районі Керчі, але після провалу операції ті, хто не зміг евакуюватися на Таманський півострів, змушені були сховатися в катакомбах недалеко від Керчі.
Як розповів співробітник музею Андрій Петровський, всі ці люди не покидали каменоломню і майже півроку тримали оборону.
— За різними даними, всього в каменоломні спустилося 13–15 тис. осіб, і ці люди продовжували оборонятися. Вони сподівалися на те, що незабаром підійде підкріплення і вони зможуть звідти вийти. В умовах нестачі води і продовольства вони тримали оборону близько
Глядачі добре сприйняли фільм, незважаючи на емоційну його складність, відзначаючи, що зараз в Україні потрібно знімати більше таких картин.
— Я вважаю, що цей фільм потрібно показувати всім. Мені здається, що всім потрібно знати історію, і те, наскільки патріотично себе поводили люди, які проживають там. Я не кажу про військових, які слухались наказів, а саме про цивільних, які були вільні робити все на власний розсуд. Я ніколи не втрачала розуміння того, що Крим — це частина України, але головне, що ми не тільки об’єднані територіально, а й те, що ми є однією нацією, згуртованою спільними цінностями, які потрібно оберігати, — сказала українка в’єтнамського походження Нгуен Фан Бао Лінь.