У Києві презентують присвячений долі мусульман-вигнанців з рідної землі фільм

©️Новый визит : Архів. Квітень 2019р., на знімальному майданчику фільму «Харталар»
©️Новый визит : Архів. Квітень 2019р., на знімальному майданчику фільму «Харталар»
17.02.2020
Оцініть статтю: 
(129 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Києві у «Кримському домі» 18 лютого 2020 року о 19:00 відбудеться показ нової стрічки, присвяченої долі кримських татар — мусульман-вигнанців з рідної землі.

Фільм «Харталар» (Qartalar, Старі) знято за підтримки Кабінету Міністрів України і Міністерства культури України.

У підзаголовку в анонсі до фільму сказано: «Вигнання тривалістю в життя».

Організатор заходу — «Атасов Фільм Тревел» запрошує усіх, кому не байдужа доля Криму й кримських татар, хто підтримує цей народ у його боротьбі.

Як йдеться в анонсі події, ця стрічка заснована на свідченнях реальних людей, що пережили трагічні події історії кримськотатарського народу.

«Харталар» у перекладі з кримськотатарської мови — «Старі». Так з повагою звертаються кримські татари до літніх людей.

Герої нашого фільму — шестеро людей різного віку, наймолодшому з яких — 75 років. У своєму житті їм довелося пройти через тяжкі випробування. Вже з малого віку вони були на довгий час позбавлені рідної домівки і Батьківщини, принижені і переслідувані. Але вони пам’ятають, хто вони є, пам’ятають трагічні події історії кримських татар, Другої світової війни, депортацію 1944 року, і все те, що сталося потім. Вони ті, хто зберігає живу історію свого народу і робить можливим майбутнє…Бо вони і є історією…».

Зйомки кінострічки розпочалися в квітні минулого року у Генічеському районі Херсонщини.

Режисер фільму — Тетяна Сучкова, яка розповіла на початку знімального процесу кореспондентам місцевих видань, що у кінокартині відображено сторінки історії кримських татар — від довоєнного періоду, періоду депортації і до сьогоднішніх днів.

Історії вигнанців відтворені професійними акторами, а також аматорами — місцевими жителями.

За сценарієм, учасник Другої світової війни шукає в Узбекистані своїх депортованих родичів. Його зіграв керівник ВІА «Екіпаж» з села Щасливцеве Ельдар Мурзаєв. Ще один відомий у районі музикант, керівник народного ансамблю барабанщиків «Атеш» Рамазан Куртбедінов спробував себе в ролі чиновника радянського періоду.

Фільм вийде як у теле- так і в кіноверсії.

Як повідомляється, під час презентації фільму в «Кримському Домі» відбудеться й презентація мультимедійного онлайн-музею депортації кримських татар «Tamırlar», де також зібрано історії про вигнання, які розповідають очевидці цієї страшної трагедії.

Адреса: м. Київ, вул. Омеляновича-Павленка, 9.

Дата події — 18 лютого 2020 року (вівторок); початок о 19:00.

Вхід — вільний.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.