У Києві відбудеться Міжнародний конкурс читців Корану

12.12.2015
Оцініть статтю: 
(422 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У багатьох країнах світу існує традиція проведення конкурсів, змагань і зустрічей кращих читців Корану. А організація подібних заходів на міжнародному рівні особливо важлива, оскільки це дозволяє людям з різних країн, які живуть деколи в немусульманському середовищі (ще й часто належать до етнічних груп, де Іслам не є традиційною релігією), ближче познайомитися зі стародавніми мусульманськими традиціями і знайти взаєморозуміння між представниками різних культур.

Цього року конкурс Корану серед читців з України та країн пострадянського простору пройде в Ісламському культурному центрі м. Києва з ініціативи Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід» і Духовного управління мусульман України «Умма». Він відбудеться 19 грудня 2015 року з адресою вул. Дегтярівська, 25а. Початок заплановано на 10:00.

Як пояснив нашому кореспонденту муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, конкурс читців Корану − це досить престижне змагання, а участь у ньому − честь для людини:

− Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Не змагайтеся в гріху і непослуху; змагайтеся в благочесті й вірі!». І саме конкурс читців Корану є змаганням, де люди конкурують між собою в тому, хто з них краще вивчив книгу Всевишнього Аллага, хто глибше знає її, гарніше читає, − сказав муфтій. − Це у певному сенсі престиж. Мусульманин, який добре знає Коран, потім може бути імамом або викладачем Корану… Тобто це підтвердження професіоналізму та доброго знання Священного тексту.

Безсумнівно, коли в конкурсі читців Корану беруть участь діти, є певний елемент змагання.

− Діти взагалі люблять змагатися, демонструвати один одному, хто з них в чому краще. Але не думаю, що у них є якісь високі цілі, коли вони беруть участь у конкурсі Корану − дітлахи просто хочуть показати батькам і викладачам, на що вони здатні. Тому, коли ми говоримо про дітей, все простіше, − сказав муфтій. − Коли ж ми говоримо про більш дорослих учасників, слід враховувати, що конкурс Корану передбачає, що допущене до нього доросла людина вже знаходиться на певному досить високому духовному рівні, докладає певні зусилля для того, щоб удосконалюватися в релігії Аллага, в знанні Книги Всевишнього. Хорошим читцям Корану, які добре знають текст Корану, це допомагає найкращим чином реалізувати себе в релігії Господа, − сказав Саід Ісмагілов.

Як повідомили організатори, для переможців конкурсу передбачені грошові призи. Однак, за словами муфтія, для учасників отримання призу не є причиною або мотивом для участі у конкурсі:

− Ясна річ, що у конкурсі читців Корану не можна брати участь лише з корисливими цілями. Потрібно, щоб людина розуміла: участь у цьому конкурсі − діяння заради Всевишнього Аллага, а не заради того, щоб отримати якийсь пост або подарунок. Тобто призи − це вже як наслідок, приємний бонус. Але головна мета будь-якого учасника конкурсу Корану − це щоб Всевишній Аллаг був ним задоволений, − нагадав муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов.

В Україні Перший Міжнародний конкурс читців Корану проходив з 24 по 26 жовтня 2010 року в Ісламському культурному центрі Сімферополя − тоді для участі в Україну прибуло 40 учасників з країн СНД.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.