У Дипломатичній академії України при МЗС відбувся круглий стіл, присвячений 121-й річниці народження видатного мислителя-гуманіста Мухаммада Асада (Леопольда Вайса).
Учасниками заходу, організованого самою Дипломатичною академією, Міністерством закордонних справ України та громадською організацією «Українська ініціатива», стали посли Пакистану та Індонезії, а також представники посольств Малайзії, Єгипту, Катару та інших країн.
У вітальному слові заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін сказав про значення постаті Мухаммада Асада для України, українського суспільства та наукової спільноти. Про життєвий шлях Асада, його найвідоміші праці та вплив на ісламську суспільно-політичну думку досить докладно розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Пакистану в Україні Ноель Ізраель Хохар. До шановного зібрання звернувся й посол Індонезії в Україні Юдді Кріснанді.
За словами Мурата Сулейманова, імама Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада (Львів), із прийняттям ісламу Леопольд Вайс став своєрідним мостом між народами й культурами, релігіями та суспільствами.
— Є ще багато роботи, яку варто зробити, є чимало ініціатив, направлених на подальше вивчення життя та спадщини Мухаммада Асада, мета яких — розкрити його справжню роль і значення для України, Європи та всього світу, — сказав шейх Мурат, завершуючи свій виступ.
У круглому столі взяв участь і Юрій Косенко — голова громадської організації «Українська Ініціатива», сходознавець і перекладач. Він розповів про зв'язки Мухаммада Асада з різними країнами ісламського світу.
За допомогою відеозв’язку до заходу долучилися голова Українського центру ісламознавчих досліджень, муфтій Саід Ісмагілов і відомий релігієзнавець Ігор Козловський. Шейх Саід нагадав про потребу глибше вивчити спадщину Асада, а також трохи розповів про діяльність Центру ісламознавчих досліджень у цьому напрямку.
Після виступів учасники заходу зробили спільне фото та спілкувалися далі — уже в неофіційні теплій атмосфері.