У Києві відбувся третій саміт Кримської платформи

У Києві відбувся третій саміт Кримської платформи
Участники роботи саміту під час відкриття заходу
24.08.2023
Оцініть статтю: 
(30 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

23 серпня, в День прапора, в Києві відбувся третій саміт Кримської платформи. Цього разу на заході було представлено 63 держави та міжнародні організації з Європи, Азії, Африки та обох Америк.

Саміт відбувався у чотирьох форматах: зустрічі на рівні лідерів держав, парламентський саміт, експертні зустрічі та наради міністрів закордонних справ. Головними питаннями під час роботи були деокупація півострова, передусім у воєнний спосіб, і плани відновлення Криму після звільнення.

У своєму виступі на відкритті Кримської платформи президент Зеленський наголосив, що Кримський півострів відіграє дуже важливу, стратегічну роль, і це одна з причин, чому Україна не може змиритися з його окупацією:

— Чорне море — це ключ до світової продовольчої, а отже й соціальної стабільности. Крим — це ключ до безпеки в Чорному морі. Не можна залишити ключі в руках терористів, і ми не залишимо. Україна має чітку візію, як у Криму буде відновлено нормальне мирне, справедливе, демократичне життя після того, як ми демонтуємо російську тиранію на нашому українському півострові.

Також Президент України зазначив, що головне завдання Кримської платформи — підготувати деокупацію Криму.

На саміті виступили й інші лідери держав: президенти Туреччини, Португалії, Литви, Франції й інших країн, держсекретар США Блінкен й інші високопосадовці. Загалом виступи були присвячені питанням деокупації не тільки Криму, а й інших українських територій, притягнення агресора до відповідальности, захисту та підтримці територіальної цілісности України, наданню розголосу постійним репресіям окупантів проти корінного народу, кримських татар.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.