В українській столиці нещодавно було проведено публічний діалог з історії «Союзи козацької України та Кримського ханства у XVI–XVIII століттях», під час якого також презентовали дослідження відомого науковця Тараса Чухліба «Козаки і татари. Українсько-кримські союзи 1500–1700-х років».
Співорганізаторами заходу стали Таврійська гуманітарна платформа, Ісламський культурний центр м. Києва, Інформаційно-аналітичний портал «In-Art», Національний заповідник «Софія Київська».
Нагадаємо, як анонсував Іслам в Україні, для проведення заходу було спеціально обрано галерею «Хлібня», де зараз в рамках міжмузейного проекту про взаємовпливи української і кримськотатарської культур «Чумацький шлях» експонується виставка «Народжені війною». Отже, діалог істориків точився в оточенні предметів, які були свідками подій в Криму та Україні у XV–XVIII століттях, що сприяло зануренню в атмосферу тих часів…
Модерував захід координатор Таврійської гуманітарної платформи, кандидат історичних наук Андрій Іванець, який поділився своїми враженнями:
— У київської аудиторії є очевидний інтерес до історії Криму. Черговим свідченням цього стало проведення з ініціативи Таврійської гуманітарної платформи публічного діалогу з історії «Союзи козацької України та Кримського ханства у XVI–XVIII століттях».
Під час діалогу історик Тарас Чухліб не тільки провів презентацію своєї книги «Козаки і татари. Українсько-кримські союзи 1500–1700-х років», а й показав цікаві візуальні матеріали з історії України та Криму.
Ескендер Барієв зазначив після заходу:
— Сьогодні, як ніколи об’єктивна історіографія надзвичайно важлива для кримських татар та українців задля подолання негативних стереотипів, створених російськими та радянськими істориками. Сподіваюсь, що наші діти, на відміну від нас, зможуть вже зі шкільної лави черпати знання про нашу спільну історію завдяки об’єктивним науковим працям та монографіям.
Участь у діалозі також взяли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, організатор міжмузейного проекту «Чумацький шлях» Георгій Браіловський, доктор історичних наук Дмитро Вирський, представник Ісламського культурного центру м. Києва Олег Гузік, директор Видавничого дому «Києво-Могилянська академія» Олена Судакова, кандидат історичних наук Василь Чумак, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, директор Приватного музею Фельдмана Олексій Артюхін та інші.