У Львові побільшало туристів із Саудівської Аравії: гостям не вистачає халяльного м’яса, а місцеві гіди не знають, що в місті є мечеть

У Львові побільшало туристів із Саудівської Аравії: гостям не вистачає халяльного м’яса, а місцеві гіди не знають, що в місті є мечеть
© Суспільне Львів
15.07.2021
Оцініть статтю: 
(125 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Завдяки прямому авіасполученню України з Королівством Саудівська Аравія, віднедавна на вулицях не тільки столиці, а й Львова — міста, що є одним із лідерів за туристичною привабливістю, значно побільшало туристів із цієї країни.

Як розповіла виданню «Високий Замок» на­чальниця управління ту­ризму Львівської міської ради Галина Гриник, саудівські туристи обирають для поселення у Львові здебільшого п’ятизіркові готелі, зокре­ма «Гранд-готель», «Цитадель», «Дністер». Каже, що гості вимо­гливі до сервісу, просять занести їхню валізу з рецепції в но­мер. Схожі вимоги до таксистів, проте не всі водії це вико­нують…

Перед оголошенням пандемії саудівці відпочивали від літньої спеки в люксових го­телях країн Європи, тому звикли до високих стандартів сервісу.

«Серед головних вимог ту­ристів із Саудівської Аравії — біде в туалетах, — веде розмову Галина Гриник. — Є го­телі, які вже провели рекон­струкцію, і на кількох повер­хах ванні кімнати підлаштували саме під вимоги саудівців».

У готельних ресторанах са­удівці вимагають халяльну їжу — яловичину та баранину, до того ж тварини мають бути вироще­ні та забиті за нормами ісла­му — лише в такому разі їхнє м’ясо вважають за дозволене для споживання. Ще не всі готелі готові за­пропонувати своїм гостям ха­ляльну їжу, зате у Львові саудів­цям до вподоби пісний борщ.

Заступниця генерально­го менеджера готелю «Цита­дель» Ірина Коношенко роз­повіла «Високому замку», що невдовзі меню в ресторані перекладуть араб­ською мовою, бо виявило­ся, що не всі туристи з Саудівської Аравії добре знають англійську.

«Також будемо дізнаватися, хто в регіоні виробляє халяльну їжу, й замовлятимемо для наших гос­тей-саудівців, — каже пані Ірина. — Виявилося, що з цим у Львові велика проблема… Наразі наші гості з цієї країни харчувалися рослинною їжею. Сервісом у го­телі були задоволені».

«На „шведській лінії“ ресто­рану позначаємо табличками страви, які не містять свинини, а в перспективі у нас буде халяль­не м’ясо, — розповіла «ВЗ» за­ступниця директора готелю «Дністер» Олександра Гагарі­на. — Не додаємо в кондитерські вироби чи соуси алкоголь. Гос­ті з Саудівської Аравії вжива­ють овочі, фрукти, рибні страви, яйця тощо».

Місцеві екскурсоводи ка­жуть, що кожен другий сауді­вець запитує на екскурсіях про львівський дощ і неабияк хва­лить наш клімат. Кажуть, після 50-градусної спеки їм у Льво­ві цілком комфортно… А ще са­удівці затяті шопоголіки. Після екскурсій відвідують дорогі бу­тики та елітні парфумерні мага­зини, змітають товари з полиць.

«Їхній стиль подорожей містом Лева — більше шопінгу, менше екскурсій, — зазначає Олексан­дра Гагаріна. — Це перші багаті закордонні туристи, яким мож­на „продати“ львівський дощ. Це турист, за якого бореться цілий світ! Саудівці милують­ся нашою природою, довго си­дять у парках. До нас подорожу­ють великими сім’ями — навіть по 18−19 осіб! Давно не бачили в нашому бізнес-готелі стільки малих дітей… А ще саудівці ка­тегорично не люблять ходити пішки, у них це не заведено».

Львівський гід із 20-річним стажем Діана Борисенко роз­повіла «ВЗ», що одна з проблем обслуговування туристів із Са­удівської Аравії — брак гідів, що знають арабську мову. У Києві вони є, у Львові — нема. Каже, саудівців більше цікавив би парк атракціонів, ніж архітектура, хоча у Львові вона їм подобається. Львівським гідам важко пояс­нити саудівцям, чому більшість екскурсій центром міста — піші, тому невдовзі в «Чудо-бусі» та «Чудо-поїзді» буде озвучка екс­курсій арабською мовою.

«Саудівців також цікавить по­їздка в Карпати. Кожен другий турист із цієї країни після Льво­ва мандрує до Буковеля, — каже Діана Борисенко. — Як гід я пра­цювала з групами жінок і чо­ловіків, а також із парами, які приїхали до Львова на медо­вий місяць. Жінки з Саудівської Аравії звертають увагу на кра­су українок, і на те, що їх багато. Під час екскурсії одна аравійка так і запитала: „Чому у вас біль­ше жінок?“»

Як пише «Високий Замок», завдяки туристам із Саудівської Аравії зросли прибутки в дорогих ресторанах, де можна зустріти чимало гостей із королівства, а в люксових парфумерних магазинах мають піврічний виторг…

Львів отримав багатих туристів, щедрих і водночас вимогливих до сервісу. Авіаквиток в один бік коштує понад 700 доларів, а за день перебування у Львові кожен дорослий саудівець витрачає в середньому близько тисячі доларів.

Тим часом «Суспільне» зазначає, що туристів із Саудівської Аравії у Львові побільшало. Посилаючись на ту ж Галину Гриник, «Суспільне» у своєму відеосюжеті повідомляє, що чверть усіх туристів у Львові тепер іноземці, і що вже близько місяця багато гостей з арабських країн — вони вперше в місті Лева. 

«Передусім цікавляться орендою машин, адже вони полюбляють комфорт, комфортно відпочити. Ми пропонуємо й оренду, і пропонуємо куди поїхати у межах Львова й за межі Львова теж», — розповідає спеціалістка Центру туристичної інформації Анна Вільчинська.

Також є ті, хто замовляє послуги гіда. Однією з перших такі екскурсії почала організовувати Діана Борисенко. Вона теж каже, що гості із Саудівської Аравії зазвичай подорожують парами:

«Після шлюбу пари подружні приїжджають сюди у подорож. Є невеличкі групи чоловічі, є невеличкі групи жіночі. Особливістю людей є те, що вони шукають їжу-халяль, якої не є багато у Львові, є одиниці ресторанів. Я особисто, не будучи релігійною людиною, не знаю, чи справді ця їжа відповідає вимогам громадян арабських країн. Вони здивовані, що нема мечеті. Я розповідаю, що у Львові була мечеть і навіть не одна».

Зауважимо, що організаторка турів не володіє повною інформацією, бо у Львові й сьогодні є мечеть — вона діє при Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада, за адресою вул. Авраама Лінкольна, 29-А. 

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.