У мусульман Запоріжжя в ІКЦ гостювали студенти-медики

У мусульман Запоріжжя в ІКЦ гостювали студенти-медики
У мусульман Запоріжжя в ІКЦ гостювали студенти-медики
У мусульман Запоріжжя в ІКЦ гостювали студенти-медики
У мусульман Запоріжжя в ІКЦ гостювали студенти-медики
У мусульман Запоріжжя в ІКЦ гостювали студенти-медики
У мусульман Запоріжжя в ІКЦ гостювали студенти-медики
25.10.2018
Оцініть статтю: 
(277 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Не є секретом, що інтерес до ісламу та його послідовників з боку немусульман може диктуватися різними причинами, при цьому такими, що не завжди мають позитивне підґрунтя. Тим більш приємно, коли бачиш не скаламучене, щире бажання дізнатися, чим же є це віровчення, хто був його родоначальником, як зародилася мусульманська громада, що сприяло поширенню цієї релігії усім світом?

Саме чисту цікавість до морально-етичних основ ісламу, прагнення ближче познайомитися з його послідовниками виявили студенти першого курсу медичного коледжу м. Запоріжжя, що 23 жовтня відвідали місцевий Ісламський культурний центр «Віра».

Як розповіла корреспонденту нашого видання голова громадської організації «Сафія» Танзіля Ісса, екскурсії студентів різних навчальних закладів до ІКЦ м. Запоріжжя — не рідкісне явище, а вже традиційне і в чомусь навіть буденне. Втім, візит майбутніх медичних працівників приємно здивував тим, що молоді люди під час спілкування з мусульманами не поставили жодного з тих стандартних запитань, які свідчать про стереотипне сприйняття послідовників ісламу.

— Сьогодні в ІКЦ «Віра» приймали гостей — студентів першого курсу медичного коледжу. Екскурсії в наш центр стали доброю традицією навчальних установ, у студентів під час таких відвідувань є можливість не просто прослухати лекцію, що ознайомлює з основами ісламу, дізнатися про стовпи віри, про морально-етичну складову вірування мусульман, а також почути відповідь на свої запитання. Цього разу приємно здивувало те, що не пролунало звичайних запитань про «пригнічену мусульманську жінку», про багатоженство або тероризм (бо ще кілька років тому такі запитання превалювали). Сьогодні ж студенти ставили запитання про те, чи охороняють янголи людей, чи існує в ісламі каяття, яким є обряд прийняття ісламу, чому свідчення новонаверненого має відбутися в присутності свідків. — відзначила Танзіля Ісса. — Ставили студенти й запитання, що уточнюють почуту інформацію — в цілому було видно, що звичайний ознайомчий візит, який вони здійснили до Ісламського культурного центру, не сприймається ними, як якийсь черговий захід «задля годиться» — інтерес був непідробним.

Як вважає голова громадської організації «Сафія», відсутність запитань, що виникли на явно негативному підгрунті, говорить про те, що проведена активістами Ісламського культурного центру просвітницька робота починає давати свої плоди.

— Очевидно, що проведена роз’яснювальна робота в місті — не порожня трата часу, що наші акції та заходи все ж таки дають свої плоди. Наприклад, з метою розвінчання ще не зжитих стереотипів щодо послідовників ісламу в цьому році в Запоріжжі (як і в інших містах України) активістами Всеукраїнської асоціації «Альраід» були проведені акції «Запитай у мусульманина!». Старт цій освітній програмі було дано навесні в місті Дніпро, потім з історією та культурою, з самими мусульманами знайомилися львів’яни, жителі Києва та мешканці інших міст. І зараз на різних майданчиках у Запоріжжі ми ставимо наші намети, щоб жителі міста могли пройти невеликий культурологічний та ісламознавчий лікнеп, поспілкувавшись з нашими активістами. Ну і те, що охочі можуть абсолютно безкоштовно взяти собі книгу про іслам — теж важливий момент, — впевнена Танзіля Ісса.

Власниками книг та брошур стали й студенти-медики, що відвідали запорізький ІКЦ.

— Ми запропонували тим молодим людям, хто щиро бажає ближче познайомитися з ісламом, наші буклети (зокрема про діяльність асоціації «Альраід»), книги видавництва «Ансар Фаундейшн» чи видані іншими за сприяння асоціації. Серед запропонованої літератури — книги про пророка Мухаммада (мир йому і благословення), про видатних мислителів ісламського світу, а також присвячені тим або іншим аспектам вірування, — розповіла  голова громадської організації «Сафія».

Єдине, про що з жалем згадує активістка ІКЦ м. Запоріжжя «Віра» — так це про те, що традиційне чаювання з гостями не відбулося: лекція та бесіда після неї були настільки цікаві, що відведений для відвідин час промайнув непомітно — студентам було треба повертатися на заняття, тож пригощання передали молоді «сухим пайком».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.