У Нацмузеї історії України демонструється фільм «Мустафа»

У Нацмузеї історії України демонструється фільм «Мустафа»
З 17 по 21 травня включно музей у партнерстві з ГО «КримSOS» демонструватиме документальний фільм «Мустафа» про долю одного з лідерів кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва

У Національному музеї історії України тривають заходи до Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року.

З 17 по 21 травня включно музей у партнерстві з ГО «КримSOS» демонструватиме документальний фільм «Мустафа» про долю одного з лідерів кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, який пережив депортацію ще дитиною і все своє подальше життя присвятив боротьбі за повернення свого народу на землю предків.

Вхід до музею на перегляд фільму за ціною вхідного квитка на один поверх — 20 грн.

Як нагадують організатори, під час війни з нацизмом сталінський режим скоїв злочин геноциду над цілим народом — вислав його з Батьківщини за два травневі дні 1944 року. Після депортації кримських татар було проведено знищення їхньої матеріальної і духовної спадщини в Криму, конфісковано все нерухоме й рухоме майно, усі запаси продовольства. Ліквідовано 112 особистих книгозбірень, 867 бібліотек, шкіл, закриті мечеті. Змінено тисячі історичних назв місцевостей.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.